Bitcoin Yükselişe Geçti, Son 24 Saatte Ne Kadar Değer Kazandı?

Kripto para piyasası 14 Kasım 2018 tarihinde oldukça önemli ölçüde bir düşüş yaşamıştı. Kripto paralar bu tarihten itibaren değer kaybetmeye ve yılın en düşük seviyelerine gerilemeye devam etti. Piyasa zaman zaman küçük boyutlarda iyileşme belirtileri gösterse de fiyatlar hep aşağı yönde seyrediyordu. 28 Kasım Çarşamba günü bu durum değişti.

Piyasadaki çoğu kripto para 28 Kasım gününü önemli ölçüde artışlarla geçirdi. Haberin hazırlandığı anda alınan coinmarketcap verileri piyasadaki en büyük değere sahip ilk yirmi kriptonun genelinde iki haneli artışlar yaşandığını gösteriyor. Lider kripto para Bitcoin (BTC) ise uzun zamandır böylesi bir performans sergilememişti.

Bitcoin haber zamanında 4.202 dolar üzerinden alınıp satılıyordu. Son yirmi dört saatte yaklaşık %13 oranında değer kazanan BTC son ayların en büyük sıçrayışlarından birisini kaydetti. Gün içerisinde Reuters tarafından yayımlanan bir rapora göre lider kripto para temmuz ayından itibaren günlük bazda böylesi bir yükseliş kaydetmemişti.

Bugün yaşanan yükselişe rağmen Bitcoin’in haftalık göstergeleri kırmızı rengi işaret ediyor. BTC son bir haftada %16’ya yakın bir oranda değer kaybetti. Orijinal kripto paranın aylık kaybı ise %37 oranında görünüyor. Yine de BTC fiyatında bugün kaydedilen artış kullanıcıları şimdilik mutlu etmeye yetti diyebiliriz.

Piyasadaki en büyük değer sahip altcoin Ripple (XRP) de bu artış trendine uyum sağladı. Haberin hazırlandığı andaki verilere göre son yirmi dört saatte %10 oranında yükseliş kaydettiği görülen XRP’yi %12,5’lik artışla Ethereum (ETH) takip ediyor. TRON (TRX) ise günlük bazda yaklaşık %25 değer kazanarak yatırımcıların dikkatini çekti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Blockchain, İslami finansta önemli bir rol oynayacak

Sonrakini Oku

Güney Kore’nin İlk Lisanslı Kripto Para Borsası Upbit Oldu

Bir Cevap Yazın