Bitcoin Yerini Koruyor: BTC Fiyatında Yükseliş Sinyalleri Artıyor!

Lider kripto para birimi oldukça güçlü dirençleri kırdı, hafta sonunda her ne kadar konsolide olmuş olsa da yeni haftaya iyi bir başlangıç yaptı. Bitcoin’in (BTC) önümüzdeki günlerde 64.900 dolarlık eski rekorunu kırıp kıramayacağı ise büyük bir merakla takip ediliyor.

Bitcoin Fiyat Hareketleri

Bitcoin geçtiğimiz hafta 60.000 dolarlık önemli direnci kırdı ve sonrasında da fiyat bu seviyenin üzerinde kalmayı başardı. Bunun da önemlisi şu anda 60.000 dolar bir desteğe dönmüş durumda. Bu da yukarı yönlü fiyat hareketi ihtimalini güçlendiriyor.

Bunlara ek olarak BTC’de direnç olarak görülen 61.500 dolar ve 62.000 dolar seviyeleri kırıldı ve yazının kaleme alındığı an itibari ile Bitcoin, 61.240 dolar bandında işlem görüyor. Dolayısıyla analistler şu anda piyasada yukarı yönlü ivmenin baskın olduğunu düşünüyor.

Bunlara ek olarak Bitcoin’in bir düşüş söz konusu olduğunda ilk desteğin 60.000 dolar ve ardından 58.000 dolar olacağı ifade edilebilir. Eğer 58.000 doların altına doğru net bir kırılma yaşanırsa daha büyük bir düzeltme de görülebilir.

Bitcoin Fiyat Beklentileri

Altcoin yatırımcıları da Bitcoin yatırımcılar da şu anda BTC’yi takip ediyor. Çünkü Bitcoin fiyatında beklenen hedefler görülmeden altcoin fiyatlarında artışların başlamayacağı düşünülüyor.

Bitcoin fiyatında ilk olarak 64.900 dolarlık güçlü direncin ve dolayısıyla rekorun kırılması gerekiyor. Bu seviyenin kırılımı rallinin hız kazanmasını 72.000 dolarlık ilk hedefin gelmesini sağlayabilir. 72.000 dolar üzerinde ise BTC’nin güçlü kalması halinde 100.000 dolar doğru bir başka ralli yolculuğunun başlayabileceği düşünülüyor.

Bu noktada 2021 yılı Bitcoin fiyatı tahminlerinin 700.000 dolara kadar gittiğini ancak yatırımcıların mutlaka temkinli adımlar atmasının önemli olduğunu hatırlatmak gerekiyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

El Salvador Başkan Yardımcısı Açıkladı! Daha Fazla Ülke Bizi Takip Edecek!

Sonrakini Oku

Kripto Para Ekosisteminin Toplam Piyasa Değeri, Bir Günde 100 Milyar Dolarlık Bir Düşüş Kaydetti!

Bir Cevap Yazın