Bitcoin Yeniden Yükselişe Geçti! Yükseliş Nereye Kadar Devam Edecek?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) uzun süre 5.500 ve hatta 5.000 dolar altında işlem gördükten sonra sonunda yeniden 5.500 dolar üzerine çıkmayı başardı.

Bitcoin ve Ethereum Yükseliyor

BTC/USD işlem çifti bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 5.700 doların üstüne çıktı ve 24 saat içerisinde %10’luk bir yükseliş elde etti. Bitcoin’in yanı sıra toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH) da %10 üzerinde yükseliş yakaladı. Birçok insan BTC ve ETH’nin bugünkü yükselişinin sebebini merak ederken, bunun Avrupa’nın açıkladığı destek ile ilgili olduğu tahmin ediliyor.

Avrupa Merkez Bankası yeni yayınlanan bir açıklamasında tamı tamına 750 milyar Avro değerinde bir destek paketi sunacaklarını belirtti. Daha önce Avrupa’nın çeşitli ülkelerinin merkez bankaları bireysel planlar açıklarken bu sefer direkt olarak ECB tarafından yapılan bu duyuru büyük yankı topladı.

ECB buna ek olarak finansal önlemler konusunda hiçbir “limit veya sınırlama” olmadığını vurgulayarak parasal genişlemede durmayacaklarını gösterdi. Christine Lagarde tarafından yapılan bu açıklama, ABD Federal Rezerv’in stratejisinin bir benzerini temsil ediyor. Bitcoin’in sınırsız para basan merkez bankalarına karşı bir önlem olarak geliştirilip piyasaya sürülmesi, sonunda etkisini göstermeye başladı gibi gözüküyor.

Bitcoin sınırlı bir arza sahip olması ve bundan yaklaşık 55 gün sonra blok ödülü yarılanmasını gerçekleştirecek olması nedenleri ile bu yükselişini Mayıs ayına kadar sürdürebilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ünlü Şarkıcının Kripto Parasının Whitepaper’ı Yayınlandı!

Sonrakini Oku

“Eğer Ekonomik Kriz Derinleşirse, Bitcoin Yeni Altın Olabilir”

Bir Cevap Yazın