Bitcoin Yeniden Yükselecek Mi? Bitcoin (BTC) Yeniden 32.000 Dolar Üzerinde!

Fiyatın 30.000 seviyesini test etmesi beklenirken yeniden yükselişe geçti. Elbette bunda akşam gelen Bank of America haberinin etkisi de bulunuyor. Bitcoin (BTC) düşüşü kesti ve yeniden 32.000 seviyesi destek yapmak istiyor. Binance borsasında fiyat halen 31.950’li seviyelerde bulunuyor.

Bitcoin Yükselecek Mi?

Bitstamp borsasında 32.150 seviyesini gören fiyat yukarı yönlü hareketini devam ettirmek istiyor. Bugün yapılan 31.000 destek testi olumlu olarak sonuçlandı ve Bank of America’dan gelen haberle birlikte Bitcoin yükselişe geçti. Sabah saatlerinde herkes 30.000 desteğinin kırılacağını düşünürken şu an 32.300 seviyesinin üzerinde kapanabilecek mumlar tartışılıyor. Eğer bu seviye korunabilirse üçlü dip çalışır ve 35.000 seviyeleri yeniden görülebilir.

Rekt Capital aşağıdaki grafiği paylaşarak Bitcoin için öngörüsünü duyurdu.

“Bitcoin mavi kama yapısını korumak için turuncu bölgeyi destek olarak korumalı”

Eğer Bitcoin fiyatı turuncu çizginin üzerinde kalamazsa burası dirence dönüşebilir ve 32.000-28.000 dolar aralığında bir hareket gerçekleşir.

En kötü senaryoda ise 31.000 desteği kalıcı olarak kırılır ve 24.000’e kadar uzanan büyük bir düşüş trendine gireriz.

Altcoin Piyasalarında Güncel Durum

Fiyat düşüşü bir çakılmaya dönüşmedi ve duruldu. Elbette bu durum altcoinlerin daha büyük dipler görmesini engelledi. Ethereum halen 2.000 desteğinin altında fiyatlanıyor. Güncel fiyatı 1.919 dolar olan ETH, yeniden 2.000’li seviyelerde destek oluşturmak istiyor.

Gün içinde +5% zarar yazan altcoinlerin birçoğu bunları telafi etti. Hatta bazıları yeşil yakmaya başladı. Bitcoin ile ortak kaderi paylaşan kripto paralar, BTC fiyatının 32.300 seviyelerinin üstünde tutunmasını bekliyor. Böyle bir senaryoda güncel fiyatlar kısa vadeli alım fırsatı olabilir.

Önümüzdeki hafta Türkiye için tatil olsa da kripto para piyasalarında hareket devam edecek. İlk olarak 19 Temmuz’da Yellen Stabilcoinler için düzenleyicilerle bir toplantı yapacak. Aynı anda Hindistan muson oturumuna kripto para yasaklarını getirmeyi planlıyor. Yine 18 ve 19 Temmuz’da Grayscale yaklaşık 40.000 BTC değerinde GBTC’nin kilidini açacak. Bu kilit açılışlarının sürekli olarak iki haneli düşüşlerle aynı zamanlara denk geldiğini hatırlamamız gerekiyor. Son olarak 21 Temmuz’da The Bitcoin Word etkinliği bulunuyor. Bu etkinlikte Elon Musk ve Jack Dorsey Bitcoin’i tartışacak.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

PayPal Kripto Para Yatırımcılarına Müjdeli Haberi Verdi

Sonrakini Oku

Amerika’da Vergiler Kripto İle Ödenecek

Bir Cevap Yazın