Bitcoin Yeniden 8.000 Dolar Altına İndi!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 24 Eylül akşamı hiç beklenmeyen bir şekilde çok sert bir kırılma yaşadı ve 10.000 dolar bandından 7.900 dolar seviyesine kadar geriledi.

Bitcoin’in düşüşü için o anlarda herhangi bir somut kanıt bulunamasa da, bunun Bakkt’ın beklentileri karşılayamamasından veya balinalardan kaynaklandığı tahmin edilmişti. Daha sonra ortaya çıkan bir haberde düşüşten saatler önce bir balinanın kripto para borsası cüzdanlarından birisine 1,2 milyar dolar değerinde BTC aktardığı ortaya çıkmıştı.

Bitcoin dün itibariyle yeniden toparlanma belirtileri gösterse ve 8.000 dolar bandının ortalarına kadar tırmansa da, an itibariyle başka bir sert kırılma daha görüldü. BTC bu yazının kaleme alındığı an itibariyle Bitstamp kripto para borsasında 7.932 dolardan işlem görmekte.

Bitcoin Düşüşünün Sebebi Yine Balinalar Mı?

Düşüşün sebebine derinlemesine baktığımızda ise, bundan yaklaşık 20 saat önce 25 milyon dolar değerinde USDC’nin üretildiğini ve bundan 1 saat sonra da bunların bilinmeyen bir cüzdana gönderildiği görülmekte.

Kripto para yatırımcıları çoğunlukla çok eleştirilen Tether (USDT) tarafından böylesine bir hamle veya yüklü transfer geldiğinde endişeye kapılsa da, bu sefer söz konusu hamle USDC’den gelmiş gibi durmakta.

BTC’nin 7.000 dolar bandından daha aşağıya inip inmeyeceğini ise zaman gösterecek.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Almanya’nın En Büyük 2. Borsası, Bitcoin Dünyasına Adım Attı!

Sonrakini Oku

Uzman Analist Bitcoin Düşüşü Hakkındaki Yeni Teorisini Açıkladı!

Bir Cevap Yazın