“Bitcoin Yeniden 14.000 Doları Test Edecek”

Bitcoin son günlerde yakaladığı artış ivmesi ile 10.000 dolar sınırında bulunuyor. Bu sebeple analistler ve yatırımcılar yükseliş hissiyatlarını paylaşıyor. Ancak bir analist Bitcoin’in yeniden 14.000 dolarlık sınırı test etmeye yakın olduğunu dile getirdi. Bununla birlikte bazı isimler de Bitcoin’in buradan ciddi bir düşüşe geçeceğini ve 2.000 dolarlık alana doğru gerileyebileceğini belirtiyor.

Bitcoin’in 14.000 Dolar Şansı

Twitter’da “D.I.Y Investing” olarak bilinen yatırımcı şu anda yükselişin devam edeceği görüşünü paylaşıyor ve Bitcoin‘in, Temmuz 2019’da neredeyse geldiği 14.000 dolar seviyesini test etmeye geri dönebileceğini ifade ediyor. Bununla birlikte yatırımcı Bitcoin’in 10.000 doları geçmesinin ardından bir düzeltme yaşanabileceğini ancak bu olsa bile kısa zamanlı olacağını dile getiriyor.

Öte yandan yine Twitter’da “TraderSZ” olarak bilinen yatırımcı da yükseliş hissiyatı içinde olduğunu ve BTC’nin artış ivmesinin devam edeceğini düşündüğünü ifade ediyor.

Büyük Bir Düzeltme İhtimali

Yatırımcı “Mayne” 64.100 takipçisine yaptığı açıklamalarda büyük bir Bitcoin düzeltmesinin çok yakında gerçekleşmesini beklediğini ve bunun da lider kripto para birimini yaklaşık yüzde yirmi düşüşle 8.000 dolar seviyesine çekeceğini dile getiriyor.

Bunların yanı sıra milyarder Paul Tudor‘un mevcut ekonomik krizine karşı Bitcoin almaya başladığını açıklamasının üzerine ünlü isim Max Keiser, Wall Stree’t’in de Tudor’u takip edeceğini belirtti. Ayrıca Keiseer bu hamle ile birlikte Bitcoin için 400.000 dolarlık tahmininin daha da kesinleştiğini ifade ediyor.

Bununla birlikte sert bir kripto para savunucusu olan “Bitlord” da konuya farklı bir bakış açısı getirdi ve “Bitcoin’in ‘gelecek’ olduğunu söyleyen bir milyardere ihtiyacımız yok.” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin Fiyatı Yeniden 10.000 Doları Gördü!

Sonrakini Oku

3 Gelişme, Bitcoin’i Önümüzdeki Aylarda 15.000 Dolara Taşıyabilir

Bir Cevap Yazın