“Bitcoin Ya Patlayacak Ya Paramparça Olacak”

Civic CEO’su ve eski Shark Tank yatırımcısı Vinny Lingham Cheddar’a verdiği röportajda Bitcoin fiyatını yorumladı. Lingham röportajın hemen başında BTC’nin 3.000 doları dip seviye olarak yeniden test etme ihtimalinin yüksek olduğunu kaydetti. Piyasanın henüz görülmeyen yeni bir dip seviye aradığına inanan Lingham’a göre o kadar düşük bir seviye görülürse sonrasında çıkış görülecek. Lingham:

Gerçek şu ki (BTC) yanlamasına bir şekilde 3.000 ila 5.000 arasında bir veya iki ay daha işlem görecek ve bu sırada hangi yöne gitmesi gerektiğini anlamaya çalışacak. Ve yönünü bulduğunda ya patlama ya da paramparça olma göreceğiz.

Yanlamasına işlemlerin kriptolar için iyi olup olmadığı sorulan Lingham “hayır” cevabını verdi ve daha fazla satışa sebep olacağını ekledi:

Özellikle Bitcoin, balonlar ve başarısızlıklarla dolu bir tarihe sahip. Yani yukarı yönlü momentumda her şey harika ve herkes trene atlıyor. Ama yanlamasına işlemin pek bir faydası yok çünkü şu anda alıcıdan çok satıcı var. Bu bir sorun, şu anda kripto piyasasında gerçek anlamda bir momentum yok.

Öte yandan Vinny Lingham dün attığı tweet’te bir tahminde daha bulundu:

Kripto piyasası tekrar yükselecek, ama en iyi ihtimalle yalnızca son düşüşlerin acısı uzak bir hatıra olunca. Serbest piyasalardaki psikolojinin gücünü hafife almayın.

Lingham’ın ismi son zamanlarda gündemde pek yer etmese de kripto paralar ana akım kitlelerle buluşmadan önce, görece küçük bir sektör iken Lingham piyasada etkili ve sözü dinlenen biriydi. Dolayısıyla Lingham’ın tahminlerini ciddiye almamak hata olur. Bununla birlikte piyasanın nereye gideceği belirsizliğini korurken birçok uzman Lingham gibi Bitcoin’de dibin henüz görülmediğini düşünüyor. Dolayısıyla yatırımcılar ihtiyatlı bir şekilde işlem yapmalı.

 

Kaynak: Cointurk

Yorumunuzu Bizimle Paylaşın!

Bir Cevap Yazın