Bitcoin Vs. Altcoin’ler: Hangisi Daha Çok Kazandırıyor?

Bitcoin (BTC)  özellikle Nisan ayından beri inanılmaz bir yükseliş sergiledi ve Temmuz ayından itibaren durağan seyretse de yeniden sahnelere çıkmayı başararak 10.000 doların üzerine kendisini attı.

Bitcoin tekrar yükselişe geçince birçok kripto para yatırımcısının aklına ”altcoin’ler de bunu takip edecek mi” sorusu gelse de, ünlü analist Alex Krüger bunun gerçekleşmeyeceğini düşünüyor. Ünlü ekonomist ve kripto para uzmanı paylaştığı bir tweet içerisinde altcoin’lerin bir çoğunun pek çekici olmayan getiri profiline sahip olduğunu ima ederek bunların pek fazla kazandırmadığını ifade etti.

Şubat ayının dışında özellikle Nisan ayında birçok altcoin %300 ile %500 arasında getiri elde etse de altcoin’lerin çoğunluğu Nisan ayından bu yana Bitcoin karşısında oldukça sönük kaldı. Krüger’e göre altcoin’ler düşüş günlerinde devamlı olarak BTC’den çok zarar ettiriyor ve yükseliş günlerinde ise sadece bazen BTC’den fazla kazandırıyor.

Geçtiğimiz ayın durumunu grafiklerle anlatan Krüger, EOS’un -%44, Cosmos’un -%41, Caradno’nun -%37, Tezos’un -%6, VeChainin ise -%10 ile ”belli başlı düşük performans gösterenler” olduğunu vurguladı.

Altcoin’ler şu an için hala yatay bir grafik çizse de birçok kişi Bitcoin’in yakın bir zamanda rekor kıracağı görüşünde.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

“Bitcoin Büyük Bir Geleceğe Sahip”

Sonrakini Oku

Bitwise: Libra, Bitcoin’i ve Diğer Kripto Paraları Üç Yıl İleri Götürdü!

Bir Cevap Yazın