Bitcoin Videoları TikTok’ta Viral Oluyor!

Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey‘in Square uygulaması, her geçen gün ABD içerisindeki etkisini arttırmaya devam ediyor. Square’in Cash App uygulaması bir süredir Bitcoin (BTC) kabul ediyor.

Square de genç neslin Bitcoin’le olan etkileşimini daha da arttırmak adına TikTok odaklı bir girişim başlattı. Milyonlarca insanın kullandığı TikTok uygulamasında genç nesle hitap eden Square, Bitcoin temalı reklamlarla ciddi bir tanınma elde etti ve Forbes’in aktardığı habere göre viral oldu.

Bitcoin, TikTok Üzerinde Viral Oldu!

Forbes’in aktardığı haberde TikTok’un en büyük ve tanınan bazı isimlerinin Square’in Cash App uygulamasını tanıtmaya başladığı belirtildi. Aslında bu da milyonlarca insanın Cash App’e girmesini sağlayıp dolaylı yoldan Bitcoin’e olan ilgiyi arttırabilir.

Square bu girişimini geçtiğimiz yılın Aralık ayında başlattığını açıkladı. Özellikle TikTok bünyesindeki önemli ve tanınan kişiler veya diğer bir tabir ile influencerlar ile çalışan mobil uygulama, bu konuda önemli paralar da harcamış gibi gözüküyor. Square daha önce ünlü müzisyen ve influencer Shiggy ile de Cash App’in şarkısının üretilmesi için ortaklık kurmuş ve 136 milyonun üzerinde izlenmeye imza atmıştı.

Twitter CEO’su Jack Dorsey daha önce defalarca BTC’ye yönelik ilgisini açık açık belli etmişti. Aslında sadece Dorsey’in değil, Twitter’ın diğer ortaklarının da kripto paralara ve Bitcoin’e olan ilgisinin günden güne arttığı biliniyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin’e (BTC) Yönelik En Büyük Tehditler Açıklandı!

Sonrakini Oku

BTC’nin Düşüş Devam Ederse Altcoin’lerde de İşler Karışabilir

Bir Cevap Yazın