Bitcoin ve XRP, Japonya’daki Yatırımcıların Gözdesi Konumunda!

Coinmetrics.io isimli kripto para ve blockchain analiz firmasının kurucu ortağı Nic Carter, yakın zamanda yaptığı bir araştırmada Japon kripto para sektörüne yönelik oldukça önemli bilgileri ortaya çıkardı.

2018 yılının Aralık ayından beri Japonya içerisindeki kripto para borsalarını inceleyen araştırma, bunların ellerinde en çok Bitcoin (BTC) ve XRP tuttuğunu buldu. Borsalara yatırılan ve çekilen BTC, XRP, ETH, BCH, LTC ve Mona miktarlarını inceleyen araştırmacı, aslında Japonya içerisindeki kripto para yatırımcılarının davranışlarına da ışık tutmuş oldu.

Verilere bakıldığında Japon yatırımcıların en çok XRP yatırımı yaptığı ve söz konusu kripto para biriminin ülke içerisinde lider kripto para birimi Bitcoin’inden hemen sonra geldiği görülmekte. Japon yatırımcıların çok fazla sermaye harcadığı bir başka kripto para birimi ise Mona olarak gözükmekte.

Japonya’daki Kripto Para Yatırımı Sıralaması

Japonya içerisindeki borsaların cüzdanlarındaki kripto paraları değerlerine göre sıralayacak olursak, 1 milyar 228 milyon dolar ile Bitcoin birinci, 656 milyon dolar ile XRP ikinci, 169 milyon dolar ile ETH üçüncü, 67 milyon dolar ile BCH üçüncü, 46 milyon dolar ile Mona dördüncü ve 21 milyon dolar ile LTC sonuncu olarak gözükmekte.

XRP Japonya içerisinde inanılmaz bir ilgi görse de, fiyat olarak düşüş yaşamaya devam ediyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bloomberg Analisti Bitcoin İçin İyi Haberi Verdi!

Sonrakini Oku

Juventus Token Sayesinde 400 Milyon Taraftar Oy Kullanıyor

Bir Cevap Yazın