Bitcoin ve USDT Balinalarından Şüphe Çeken Hareketlilik!

Bitcoin (BTC) de dahil birçok kripto para biriminin fiyatı 26 Mayıs tarihinde inanılmaz bir yükselişe geçti. Buna rağmen piyasada devam eden piyasa eğilimi göz önüne alınınca bu ani yükseliş birçok kişinin dikkatini ve şüphesini çekti. Yüksek miktardaki kripto para işlemlerini takip eden Whale Alert tarafından aktarılan bilgilere göre, yükselişin başladığı 26 Mayıs tarihinin sabahında tamı tamına 15.000 BTC (o anki birim fiyata göre 119 milyon dolar) bilinmeyen bir cüzdandan, bilinmeyen bir cüzdana aktarıldı.

Tether Balinaları da Hareketlendi

Rekor seviyedeki BTC işleminden önce ise 9.990.000 adet Tether (USDT), Tether hazinesinden bilinmeyen bir cüzdana gönderildi ve yine Whale Alert’ın radarına takıldı. Bugün içerisinde ise yine Tether hazinesinden bilinmeyen bir kripto para cüzdanına 9.990.000 adet USDT daha gönderildi. Üst üste yapılan iki 9.990.000 adetlik USDT transferi sonrası bu transferleri alan cüzdanlardan birisi ise 5.000.000 USDT’yi direkt olarak Bitfinex kripto para borsasına gönderdi.

İşin daha ilginç yanı ise, Bitfinex kripto para borsası bundan üç gün önce 15.000.000 USDT’yi direkt olarak Tether’e gönderdi ve Tether ise 20.000.000 USDT’yi geri Bitfinex’e aktardı. Paranın aktarıldığı hesaplar arasında Whale Alert gibi kripto para ve blockchain analiz firmalarının tanımlayamadığı cüzdanlar da mevcut ve bu gerçek, durumu çok daha şüpheli bir hale getiriyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bloomberg’den İlgi Çeken Bitcoin Yorumu

Sonrakini Oku

“Sosyal Medya Devlerinin Geliştirdiği Kripto Paralardan Biri Başarılı Olacak”

Bir Cevap Yazın