Bitcoin ve Ethereum Yeniden Uçuşa Geçti! Yükseliş Nereye Kadar Gidecek?

Bitcoin dün yakaladığı önemli yükseliş ile yeniden 10.200 dolar seviyesine kadar çıksa da buradaki direnç noktasından geri dönmek zorunda kalmış ve tekrar 9.800 dolar seviyesine kadar düşmüştü. Buna eşlik eden Ethereum da 320 dolar direncinin üstüne çıkmayı başardı ve yükseliş bekleyenlerin sevinmesini sağladı.

Buna karşın bir anlık düşüş, hem BTC hem de ETH’yi yaklaşık olarak %5  geriye çekti. Yatırımcılar dünkü yükselişin sahte olduğunu ve balinaların manipülasyonu ile ortaya çıktığını düşünürken, bugün sabah saatlerinde beklenmeyen başka bir fiyat hareketi daha görüldü.

Bitcoin ve Ethereum Yükselişi Geri Döndü

Bitcoin bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 10.300 dolardan işlem görüyor ve kritik bir direnç noktasını geride bırakmak için çabalıyor. Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum ise 324 dolardan işlem görmekte ve bunun da karşısında 330 dolardaki direnç yer alıyor.

Peki iki varlıkta görülen bu beklenmeyen yükseliş devam edecek mi? Uzun bir süredir piyasada altcoin sezonunun yaşandığı düşünülüyordu ve Bitcoin’in bu yükselişi her şeyi bozup bütün ilgiyi onun üzerine çekebilir. Kripto para sektörünün tanınan isimlerinden Bobby Lee, az önce yayınladığı açıklamasında Bitcoin’de rekor beklediğini bir kere daha doğruladı. Lee, Bitcoin fiyatının yıl sonuna kadar 15.000 veya 20.000 dolar seviyesine çıkmasını bekliyor.

Ünlü yatırımcının bundan sonraki uzun vadeli hedefi ise 2021 yılının Aralık ayına kadar 333.000 dolarlık bir Bitcoin gibi gözüküyor.

Eğer Bitcoin 10.500 dolar direncini kırarsa, boğanın gerçekten geldiği söylenebilir. ETH fiyatı da bu sene Bitcoin gibi yeni bir rekora gidebilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ethereum’un Beklenmeyen Yükselişi Bitti Mi?

Sonrakini Oku

Bitcoin Rallisi Başladı: Sırada 20.000 Dolar Mı Var?

Bir Cevap Yazın