Bitcoin ve Altın Arasındaki İlişki, Güçleniyor!

Zamanında Bitcoin ETF için onay almaya en yakın şirketlerden birisi olarak gösterilen VanEck‘in dijital varlıklardan sorumlu yöneticisi Gabor Gurbacs, Bitcoin (BTC) ve altın arasındaki ilişkinin hiç olmadığı kadar yüksek bir seviyeye geldiğini gösteren bir araştırma yayınladı.

Bitcoin ve Altın Beraber Hareket Ediyor

Gurbacs, Bitcoin’in bu sayede yeniden güvenli varlık statüsü kazanmaya başladığını belirtti ve insanların BTC’ye olan güvenlerinin arttığını vurguladı. Gurbacs geçtiğimiz haftalarda panik satışı nedeniyle sert bir düşüş yaşayan BTC’nin artık güvenli liman statüsünü korumaya başladığını göstermesi ile beraber alım fırsatı yaratmakta olduğunu vurguladı.

Kısa vadede özellikle Kovid-19 odaklı satış baskısından en az etkilenen varlıkların altın ve Bitcoin olduğunu ima eden analist, bu durumun uzun vadede nasıl devam edeceği konusunda ise kesin bir ifade kullanmadı. Yine de analiste göre Bitcoin’in altın ile olan doğrusal orantısı son haftalarda inanılmaz bir artış gösterdi.

Aslında başka bir popüler analist John Bollinger de geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada birçok finansal varlığın daha önce karşılaşılmayan böyle durumlarda benzer hareketler sergilediğini ve bunun normal olduğunu vurgulamıştı.

Başka bir tanınan isim Max Keiser ise insanların artık altına değil, Bitcoin’e hücum ettiğini belirterek BTC’nin rakibini geride bıraktığını belirtmişti. Hangi analistin haklı çıktığını ise zaman gösterecek.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ripple’ın Hala En İyi Ödeme Çözümü Olduğunu Gösteren Sebepler

Sonrakini Oku

Almanya’da “Bitcoin Operasyonu” Başlattılar!

Bir Cevap Yazın