Bitcoin ve Altcoin Yatırımcıları Dikkat: Düşüşlerde Bu 3 Adım Sizi Koruyabilir!

Kripto para piyasasında yatırımcılar, özellikle düşüşlerin olduğu dönemlerde paniğe kapılarak daha fazla kayıp yaşayabiliyor. Piyasanın popüler analist ve uzman isimlerinden olan Cameron Fous ise düşüşlerde yatırımcıların deyim yerindeyse hayatta kalmalarını sağlayacak 3 ipucunu paylaşıyor.

Trend Değişikliklerine Ayak Uydurmak

Analiste göre ayı piyasasından en az zararla çıkmanın ilk yolu trend değişikliğine ayak uydurmak. Bu noktada yatırımcılar çeşitli teknik göstergeleri takip ederek trendin değiştiğini ya da değişeceğini görebilir ve bu doğrultuda kendi yatırım stratejilerini değiştirebilir.

Analist yatırımcılar kaos ortamına ne kadar maruz kalırlarsa o kadar hata yapacaklarını ifade ediyor ve duyguları işin içinden çıkarmaları gerektiğini ifade ediyor.

Bu sebeple analiste göre eğer yatırımcılar bir ayı piyasası sinyali alıyorsa ellerindeki kripto para birimlerini satmalı. Ayrıca bu noktada boğa piyasasında kullanılan stratejilerin de değişmesi gerekiyor. Analist piyasanın yıl içinde döngüler halinde ilerlediğini ve her döngüde farklı stratejinin benimsenmesi gerektiğini ifade ediyor.

Pasif Gelir Elde Etmek

Fous, ayı piyasasında yatırımcıların zarar etmek bir yana kar edebilecekleri bir yöntem de olduğunu ifade ediyor: Staking. Staking ile yatırımcılar ellerindeki kripto para birimlerini kilitleyerek bir nevi faiz geliri elde edebiliyor.

Dolayısıyla düşüş dönemlerinde her ne kadar kripto para birimlerinin fiyatları değişiyor olsa da staking ile gelir artışı devam edebilir. Bu noktada yatırımcılar projelerin APY oranlarını araştırmalı, projenin güvenilir olup olmadığını incelemeli ve araştırmalar sonrasında staking adımı atmalı.

Pozisyonları Küçültmek Ya Da Beklemek

Üçüncü adım, piyasa lehinize dönene kadar pozisyonlarınızı büyük ölçüde küçültmek veya beklemek. Analist bu durumun 3 ay da 2 yıl da sürebileceğini ifade ediyor. Bu noktada da her zaman dile getirdiğimiz gibi yatırımcıların ihtiyaçları olmayan para ile yatırım yapmalarının önemi ortaya çıkıyor.

Buna ek olarak düşüş dönemleri her ne kadar yatırımcılar alım fırsatı olarak yeni eklemeler yapsa da düşüşlerin devam edebileceğinin de göz önünde bulundurulması gerekiyor. Dolayısıyla grafik ve tren takibi yapmak bu noktada da önemli.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bu Haber, Popüler NFT Token’ını Uçuşa Geçirdi! Fiyat Yüzde 1.200 Arttı

Sonrakini Oku

Son Dakika: Popüler Kripto Para Borsası’nın ABD ve Kanada Pazarından Çekildiği İddia Ediliyor

Bir Cevap Yazın