Bitcoin Vadelilerinde Son Haftaların Rekoru Kırıldı

Bitcoin (BTC) özellikle 2 Nisan akşamında elde ettiği yükselişi ile yatırımcıların ilgisini yeniden çekmeyi başardı. Lider kripto para biriminin 4.000 dolara düşmesinden sonra 2 Nisan tarihinde yeni bir haftalık rekor kırıldı. Bitcoin vadeli işlem platformlarının hacmi inanılmaz bir şekilde arttı ve boğaların geldiğinin düşünülmesine sebep oldu.

Bitcoin Vadelilerinde Önemli Yükseliş

Kripto para veri izleme platformu Skew’in yayınladığı verilere göre, 16 Mart tarihinden beri görülmemiş düzeyde bir performans sergilendi. Bitcoin vadelileri denince akla ilk gelen platformlardan olan CME Group Perşembe günü 347 milyon dolarlık Bitcoin vadeli hacmine ulaştı. Rakip Bakkt ise fiziksel Bitcoin vadelileri için 12 milyon dolarlık hacim yakaladı.

Bitcoin vadelilerinde görülen bu artış aslında kurumsal yatırımcıların görüşlerinin de değiştiğini gösteriyor. Bireysel yatırımcılar çoğulukla spot piyasalarda işlem yapsa da kurumsal yatırımcıların ve balinaların vadeli veya türev ürün platformlarını tercih ettikleri biliniyor.

12 Mart tarihindeki panik satışlarından sonra kurumsal yatırımcıların yeniden alım yapıyor olmaları ise piyasaya yükselişin devam edeceğinin sinyallerini veriyor. Skew’in Twitter üzerinden yayınladığı ve aşağıdaki tweet içerisindeki grafiğinden de durumun nasıl birkaç hafta sonra ciddi bir şekilde pozitife döndüğü görülebiliyor.

Bitcoin eğer bu yükselişini devam ettirebilirse yaklaşan Halving’in de etkisi ile 2020 yılı sonunda yeni bir rekor bile kırabilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin Fiyat Tahminleri Günden Güne Artıyor: 5.000.000 Dolar!

Sonrakini Oku

Bitcoin Yükselişinin 3 Olası Sebebi!

Bir Cevap Yazın