“Bitcoin Uzun Bir Yolculuktur”

Küresel borsa platformu ve teknoloji firması Susquehanna’nın dijital değerler yöneticisi Bart Smith, BTC’nin uzun vadede iyi bir noktaya geleceğine inanmaya devam ettiğini ifade etti.

Bitcoin fiyatının Ekim 2017’den bu yana en düşük seviyesine ulaşmasının hemen ardından konuşan Smith Bitcoin’in uzun sürecek bir olay olduğunu ve her iyi fikrin volatil olduğunu söyledi.

Smith geleneksel değer sınıflandırmalarının Bitcoin’e de uygulanabilir olduğunu ancak Bitcoin’in bu amaçla ortaya çıkmadığını dile getirdi:

Bağımsız bir para birimi ihtiyacı ezelden beridir var. Bitcoin 2008 krizinin derinliklerinden doğdu. ABD ve Avrupa’nın önümüzdeki yıl içerisinde kripto paralara karşı duruşu netleşecek, o zaman neler olacağını göreceğiz.

Smith yakın zamandaki düşüşü değerlendirmek adına kripto para dünyasının henüz büyük satışları kaldırabilecek güçte olmadığını söyledi. BCH hard fork’unda yaşanan olayların “çocukca” olduğunu ifade etti:

Alana yeni para gelmesi artık oldukça zor. Küresel bir kurum olarak Bitcoin almak isterseniz sorun yaşayabiliyorsunuz. Örneğin Fidelity istediği gibi Bitcoin alamıyor. Kripto para dünyasına yeni kapitalin girmemesi hacimleri, likiditeyi ve volatiliteyi düşürüyor. Bu yüzden geçici olabilecek bir sarsıntı bile domino etkisi yapabiliyor. Sonuç olarak bazı yatırımcıların güveni kırılabiliyor.

Smith Satoshi Nakamoto’nun bağımsız, merkezsiz ve eşten eşe para birimi fikrinin 2140 yılında tamamlanacağını öngördüğünü belirtti. Bu hafta ünlü Bitcoin boğalarından Tom Lee Smith’le benzer olarak kurumsal paranın öneminden bahsetti ve Bakkt’ın bu açıdan öneminin altını çizdi.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

İlk Kripto Para ETP’si İsviçre’de Onaylandı

Sonrakini Oku

Milyarder Kriptocu 1 Milyon BCHSV Satabilir

Bir Cevap Yazın