Bitcoin Ünlü Borsada 2.000 Dolar Ucuza Satıldı!

ABD merkezli dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Kraken, 13 Eylül tarihinde sistemsel bir açık yüzünden bazı kullanıcılara genel piyasa fiyatından çok daha uyguna Bitcoin (BTC) satmasıyla gündeme oturdu.

Kraken bundan sonraki gün yayınladığı bir gönderide, henüz yayınlanmamış gelişmiş bir emir tipinin test süreci esnasında meydana gelen bir sistemsel açığın, bazı kullanıcıların 2.000 dolar ucuza BTC satın almasına, bazılarının ise 12.000 dolardan BTC satmasına olanak sağladığını itiraf etti.

Bug on Kraken on Sept. 13. Source: Twitter

Sistemsel Açık Ne Kadar Yayıldı?

Kraken konu hakkında yaptığı açıklamada çok fazla kullanıcının bu açıktan faydalanamadığını ve herhangi bir likidite sıkıntısı oluşmadığını belirtti. Bunun yanı sıra stop piyasa emirlerinin de küresel piyasa fiyatı üzerinden işlediğine değinen borsa yetkilileri, durumdan etkilenen müşterilerin destek birimi ile iletişime geçebileceğini açıkladı.

Kraken kurucu ortağı ve CEO’su Jesse Powel konu hakkında yaptığı açıklamada test edilen özelliğin daha önce binlerce defa hem bilgisayarlar hem de insanlar tarafından denendiğini ancak yine de ”bütün hataları her zaman bulamadıklarını” ifade etti.

Kraken bundan iki gün önce de ICON’u listelemişti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

David Marcus Libra Hakkındaki İddiaları Yanıtladı!

Sonrakini Oku

Son Dakika: VanEck Bitcoin ETF Başvurusu Geri Çekildi!

Bir Cevap Yazın