Bitcoin Uçuşa Geçti! 8.000 Dolar Geliyor Mu?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) bu yazının kaleme alındığı an itibariyle bir anda yakaladığı ivme ile 7.700 doların üzerine çıktı. BTC’nin sadece 10 dakika içerisinde yaklaşık olarak 600 dolarlık bir yükseliş elde ettiği ve %9’luk ivme yakaladığı görülüyor. Verilere bakıldığında özellikle BitMEX kripto para borsası üzerinde inanılmaz bir BTC alımı olduğu görülüyor.

Bunun dışında BTC fiyatını böylesini sert etkileyebilecek herhangi bir gelişme yaşanmadı ve bu da fiyatın manipülasyon nedeniyle artmış olabileceğini düşündürtüyor. Binance kripto para borsasının emir tahtasına bakıldığında fiyatın sadece 4 mum ile rekor bir yükseliş elde ettiği görülmekte. Özellikle fiyatı 7.200 dolardan 7.600 dolara kadar çıkartan son yeşil mum, bunun aslında yüklü bir balina alımından ibaret olabileceğini gösteriyor.

Yükselişin sadece Bitcoin’i değil diğer kripto para birimlerini de etkilediği görülüyor. Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH) uzun süredir aşamadığı 190 dolar direncinin üstüne çıktı. Ripple (XRP) da piyasalarda yaşanan ani hareketlilik ile 0,197 dolara kadar çıktı ve geçici süre 0,20 dolar direncini bile kırdı.

Bitcoin Yaralarını Sardı

Bitcoin’in 7.200 dolar ve devamında 7.400 dolar seviyelerindeki dirençleri kırması, haftalık kapanışın yeniden yükselişle yapılabileceğini gösteriyor. Bitcoin son 5 haftadır üst üste yeşil bir haftalık kapanış yaptı ve bunun altıncısının gerçekleşmesi gerçekten de boğanın geldiğini gösterebilir. BTC’nin 3.800 dolara düştüğü 12 Mart tarihinden sonra neredeyse %100 oranında bir geri dönüş yapması da oldukça etkileyici gözüküyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Çinli Yatırımcılar Yön Değiştirdi: Bitcoin’e Boğa Getirebilirler Mi?

Sonrakini Oku

Ripple 10 Dolara Çıkabilir Mi?

Bir Cevap Yazın