Bitcoin Tahminlerinde Yanılmayan Analistten Yeni BTC Yorumu

Kimsenin beklemiyor olmasına rağmen lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) 3.000 dolar bandına kadar düşüşünü bilen ünlü analist Tone Vays, bu seferki tahmini ile BTC yatırımcılarının önümüzdeki günlerdeki yükseliş beklentilerini arttırmış olabilir.

Tone Vays’ın Bitcoin Yorumu

Çoğunlukla düşüş odaklı tahminlerde bulunan ve “kıyamet habercisi” olarak anılan Vays, milyarder Bitcoin yatırımcısı Mike Novogratz‘ı bile pes ettirmişti. Novogratz, 8 Nisan tarihinde yayınladığı ve en alttan görebileceğiniz tweet’inde Vays’ın kendisini tahminleri ile alt ettiğini itiraf etti. Novogratz’ın hala düşüş bekleyip beklemediği sorusuna da yanıt veren Vays, burada bir değişime imza attı.

Vays, artık Bitcoin için BULLISH olduğunu yani yükseliş beklediğini itiraf etti. 13 Mart tarihindeki BTC çöküşünden sonra Bitcoin’de artık yükseliş beklentisi içerisine girdiğini belirten analist, BTC’nin 7.400 doları zorladığı şu günlerde aslında oldukça önemli bir haber vermiş oldu.

Bitcoin geçtiğimiz günlerde 7.400 doları kısa süreliğine aşsa da ne yazık ki burada başarı elde edemedi ve düşüşe geçti. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 7.263 dolardan işlem gören BTC, büyük bir merakla beklenen Halving‘e de hızla ilerliyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Tahminlerinde Yanılmayan BitMEX CEO’sunun Son BTC Tahmini Ne?

Sonrakini Oku

XRP Likidite İndekslerinden Rekor: Sebep Belli Mi?

Bir Cevap Yazın