Bitcoin Tahmini Tutan Analist, Altcoin’ler İçin Konuştu!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 25 Eylül tarihinde uzun süredir daralan üçgenden kurtuldu ancak ne yazık ki yükselişe geçmek yerine, yüzde 15 üzerinde bir düşüş ile yatırımcıların karşısına çıktı.

Söz konusu yükselişin aslında birçok olası sebebi bulunsa da, BTC balinalarından birisinin dakikalar içerisinde tamı tamına 1,2 milyar dolar değerinde BTC’yi borsalara göndermesi ve bunu satışa çıkartması, tetikleyici görevi gördü. Piyasa daha sonra milyarlarca dolarlık satış ile beraber adeta tepetaklak oldu.

Bitcoin ve Altcoin’leri Zor Günler Bekliyor

Twitter üzerinde ciddi bir takipçi kitlesine hitap eden ve düşüşten günler önce Bitcoin için korkulan senaryoyu belirten Josh Rager, yeni tahmininde hem BTC hem de altcoin için yolun pek temiz olmadığını gösterdi.

Rager’a göre Bitcoin’in kırılma anı yaşamasından sonra daha fazla satış baskısı oluştu. Ünlü analist bunun devamında bazı altcoin’lerin bu yılın en düşük seviyelerine inmesini beklediğini, Bitcoin’in ise ek yüzde 20’lik bir düşüş ile 7.000 dolara kadar gidebileceğini dile getirdi.
 
 
Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Melek Yatırımcı Bitcoin’in Yükseliş Rekoru Kıracağı Tarihi Açıkladı!

Sonrakini Oku

Ethereum’da Gözler Istanbul’a Dikildi!

Bir Cevap Yazın