Bitcoin Soluklanmıyor, Her Gün Yeni Rekor Geliyor: BTC Artık 41.500 Dolar!

Lider kripto para birimi her gün yeni bir rekor seviyeye imza atmaya devam ediyor. Hatta son 3 haftadır gün içinde bile Bitcoin (BTC) rekor tazeliyor.

Bitcoin 41.000 Doları Geçti

Bitcoin fiyatı dün 40.000 dolarlık önemli psikolojik seviyeyi geçerek 40.400 dolar ile rekor tazelemiş sonrasında ise ciddi bir düzeltme yaşayarak 36.500 dolar seviyesine kadar geriledi. Ancak BTC’nin düzeltme hareketi çok uzun sürmedi ve bugün yeni bir rekor geldi.

Yazının yayına hazırlandığı sırada 41.327 dolardan işlem gören BTC dakikalar önce 41.542 dolar ile yeni tüm zamanlar rekor seviyesini belirlemiş oldu.

40.000 dolarlık önemli bir eşiğin geçilmesinin ardından BTC’nin düşüş eğilimi sergilemesi piyasada panik havası yarattı ve bu panik durumundan altcoin’ler de payına düşeni aldı. Ancak BTC’nin yeniden yükselişe geçmesi ve yeni rekora imza atması ile Ethereum (ETH) başta olmak üzere altcoin’lerde de yükseliş grafikleri görülmeye başladı.

Bitcoin Tesla’yı Bile Geçti

Fiyatın 41.000 doların üzerine yükselmesinin ardından Bitcoin Çin devi Tencent’in piyasa değerini geride bıraktı. Hatta BTC bir süre Tesla’yı bile piyasa değeri sıralamasında geçti. CoinMarketCap ve Companies Market Cap’ten gelen veriler, 8 Ocak’ta Bitcoin’in piyasa değeri açısından neredeyse ilk beş şirkete girdiğini doğruladı.

Şu anda Bitcoin piyasa değeri 765,5 milyar dolar ve geride bıraktığı Tencent 702,7 milyar dolar değerinde. Bununla birlikte Tesla’nın piyasa değeri 773 milyar dolar seviyesinde bulunuyor ve Bitcoin’in Tesla’yı geçmesi çok da zor görünmüyor.

Fiyat Yükselişi Devam Edecek Mi?

Birçok analiste göre Bitcoin rekorların ardından 4.000 dolarlık ya da 5.000 dolarlık düzeltmeler yaptığı için yükseliş trendi bir süre daha devam edecek. Bununla birlikte Bitcoin’in yükselişinin 2021 yılı boyunca devam edeceğini ve hatta 100.000 dolarlık fiyat hedefinin yıl bitmeden görüleceğini düşünen isimler de bulunuyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Binance CEO’su Yatırımcıları Uyardı: Sakin Olun!

Sonrakini Oku

Bitcoin’in (BTC) Ani Yükselişi ve Düşüşü, Altcoinlere Tuzak mı?

Bir Cevap Yazın