Bitcoin Serbest Düşüşe Geçti!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), bu yazının kaleme alındığı an itibariyle sert bir düşüşe geçti ve yeniden 8.000 dolar altına geriledi. BTC, an itibariyle Bitstamp kripto para borsasında 7.800 dolar üzerinden işlem görmekte ve düşüşün sebebi şu an için tespit edilemedi.

Düşüşün yaşanmasından yaklaşık 13 saat önce ise, önce 10.000 adet Bitcoin bilinmeyen bir cüzdandan Binance cüzdanına aktarıldı. Daha sonra ise 2.500  BTC’lik üç işlem ve 1.612 BTC’lik bir işlem yapıldı ve Binance içerisindeki bakiye başka bir bilinmeyen cüzdana aktarıldı. 10.000 BTC’lik yani yaklaşık 80 milyon dolarlık bu işlemin kim tarafından yapıldığı bilinmiyor ki bu da yine balinaların iş başında olabileceği anlamına geliyor. Olası bir yüklü satış birçok stop emrini tetiklemiş olabilir ve balinalar genellikle bu yöntem ile sert düşüşlere yol açabiliyorlar.

18 Milyon Bitcoin Kazıldı

Bitcoin ağı bugün itibariyle 18 milyonuncu blok ödülünü de madencilere vermiş olacak ve geriye sadece kazılabilecek 3 milyon adet BTC kalıyor. Uzmanlar ve analistler Bitcoin’in blok ödülü yarılanmasına yani 2020 Mayıs ayına doğru ilerledikçe yükseliş yaşayacağını tahmin etse de, şu an yaşanan sert düşüş birçok kripto para yatıırmcısını endişelendirdi.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin Boğa Koşusu Önce Defalarca Yüzde 40 Düştü!

Sonrakini Oku

18 Milyonuncu Bitcoin Kazıldı

Bir Cevap Yazın