Bitcoin Rallisi Başladı: Sırada 20.000 Dolar Mı Var?

Bitcoin geçtiğimiz 7 günlük süre içerisinde tam anlamıyla ralliye girdiğine dair sinyaller vermeye başladı. neredeyse üç aydır 9.000 dolar bandında gezilen Bitcoin, önde gelen bir kripto para analistine göre oldukça olumlu bir sinyal vermekte ve yakında 20.000 dolar seviyesi bile gelebilir.

Analist, Heikin-Ashi mum grafiğini kullanarak yaptığı yorumuna, trendin kesinlikle yükselişe işaret ettiğini belirtip, buradan 20.000 dolar gelmesinin oldukça mümkün olduğunu vurguladı.

Crypto Hamster olarak bilinen kripto para analisti bu grafiğin daha önce 2012 ve 2015 yıllarında kendini gösterdiğini, 2015 yılında başlayan yükseliş trendinin ise fiyatı 20.000 dolara kadar çıkardığını ifade etti. Gerçekten de tarihsel grafiklere bakıldığında 2015 yılında başlayan trendin Bitcoin fiyatını 300 dolardan 20.000 dolara kadar çıkardığı görülmekte.

Bitcoin balinalarının cüzdanlarındaki BTC’leri satmaması ve borsalardaki BTC miktarının da devamlı olarak azalması, rallinin geldiğine işaret etmekyedi.

Şimdi analistin yayınladığı görsel ve grafik ise yükseliş sezonunun başladığına dair olan bütün şüpheleri ortadan kaldırdı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin ve Ethereum Yeniden Uçuşa Geçti! Yükseliş Nereye Kadar Gidecek?

Sonrakini Oku

Ethereum ve Bitcoin’in “Göbek Bağı” Sonunda Kesildi

Bir Cevap Yazın