Bitcoin.Org Kurucusundan Sert Bitcoin Eleştirisi!

Bitcoin.org‘un kurucu ortağı ve kripto para sektörünün tanınan isimlerinden Cobra, lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) aslında sanıldığı kadar “güvenli varlık” olmadığını vurguladı. Aslında birçok kişi BTC’nin güvenli varlık olup olmadığı ve riskli durumlarda yükseliş yaşama eğilimine sahip olup olmadığı konularında tereddütteydi.

12 Mart tarihinde yaşanan sert düşüş birçok insanın BTC’nin güvenli varlık olmadığına inanmasına sebep olsa da lider kripto para birimi fiyatını çok çabuk toparlamayı başardı. Koronavirüs’ün daha önce görülmeyen bir etki yaratması da BTC’nin güvenli varlık olmasına rağmen panik yüzünden düşmüş olabileceğini akıllara getiriyor.

“Bitcoin Güvenli Bir Varlık Değil”

Cobra ise buna karşı olduğunu ve şu an BTC’nin güvenli varlık olmadığını ve asla da olamayacağını iddia ediyor. Ünlü isme göre yatırımcıların yapabilecekleri en büyük hata da riske karşı Bitcoin toplamak. Bitcoin’in borsaların çöktüğü ve her şeyin negatife yöneldiği anlarda kaybı daha da katlayacağını belirten analist, insanların ekstra parası olduğunda Bitcoin aldıklarını belirtti.

Bitcoin’i riskli bir varlık olarak gören analiste göre BTC ancak ve ancak iyi zamanlarda ve risk almak istendiğinde yatırım yapılacak bir varlık.

 
Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Piyasada Kafalar Karıştı: Bitcoin Artacak Mı, Düşecek Mi?

Sonrakini Oku

Ekonomist: “Kriptolar, Geleneksel Paralardan Daha Adil”

Bir Cevap Yazın