Bitcoin New York Moda Haftasında İlham Kaynağı Oldu

Bu hafta New York Borsası’nda yatırımcılar serbest düşüşle ilgilenirken, şehirde gözler daha popüler bir konu üzerindeydi. New York Moda Haftası, 8 Şubat’ta resmen başladı. Salı günü düzenlenen ön gösterimde haute couture ve avangart tasarımlar sergilendi. Ovadia & Sons’un gösterisi ise daha önce denenmemiş bir tasarıma imza attı. Gösteride mankenler kripto para temalı kıyafetleri sergiledi.

Blockchain’den Podyuma

Bitcoin son zamanlarda, Kentucky Fried Chicken’dan podyuma, hiç beklenmeyen yerlerde kendisini göstermeye başladı. Her şeyin önüne Blockchain geldiği ya da her şeyin Blockchain’e entegre edildiği bu dönemde, modacıların da bu akıma kapılması kaçınılmazdı. Bitcoin uzun zamandır bir çok alanda kendisine yer buluyor ama Bitcoin’in podyuma bu ilk çıkışı.

Moda tasarımcıları çoğu zaman benimsedikleri motiflerin altında yatan temel konuya hakim olmamakla ünlüdürler. Elbette bir ipek gömleğin üzerine Bitcoin logosu yerleştirebilmek için Blockchain teknolojisini tamamen kavramak şart değil. Gerekli olan tek şey motifin taze ve sıcak olması. Bitcoin de tüm bu gereklilikleri yerine getirerek moda dünyasına giriş yapmış oldu.

Ariel ve Shimon Ovadia, New York Fashion Show’daki finalinde, punk, Silikon Vadisi ve kripto paralardan ilham aldı. 35 erkek kıyafetinin sergilendiği gösteride, Bitcoin meraklıları için ilginç olan an, yeşil bir gömleğin denizci şapkasıyla birleştirildiği an oldu. Gömleği önünde, “Bitcoin kabul edilir. Nakit yok.” sloganı yer aldı. Podyumda yürüyen model aynı zamanda ağır gibi görünen kripto para çantalarını da taşıdı.

Anlaşıldığı üzere kripto paralar artık her yerde. Popülerliği ve insanların gözündeki yeri giderek artıyor. Bitcoin’i ve diğer kripto paraları göreceğimiz diğer alanları merakla bekliyoruz.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Maaş Ödemeleri Neden Bitcoin İle Yapılmıyor

Sonrakini Oku

Agility, IBM-Maersk Blockchain Projesine Katıldı

Bir Cevap Yazın