Bitcoin nereden ve nasıl alınır?

Her geçen gün değer kazanan, herkesin merak ettiği ve aynı zamanda dilinde olan Bitcoin (BTC), nereden ve nasıl alınır? Kripto para sektörünün öncüsü olan Bitcoin (BTC) için en çok sorulan soruları kısa kısa açıklayayım. 

Bitcoin nereden alınır?

Türkiye’de Türk Lirası ile Bitcoin (BTC) alabileceğiniz bir çok platform var. Ancak ben size en çok tercih edilen ve kolaylıkla Bitcoin (BTC) alabileceğiniz platformları açıklayacağım. 

Türkiye’deki platformlara örnek verecek olursak;

www.koinim.com
www.btcturk.com
www.paribu.com

  • Öncelikle yapmanız gereken herhangi bir platformdan bir tanesine birkaç dakikada üyelik oluşturmanız. Üyelik işlemini tamamladıktan sonra, günlük Bitcoin (BTC) alım satım limitinizi arttırmak için kimliğinizin ön ve arka yüzünün fotoğraflarını yüklemeniz gerekmektedir. Kimliğinizi yükledikten sonra hesabınız onaylanır ve alım satım limitiniz artar. Onaylı hesabınızdan günlük 100.000 TL’ye kadar Bitcoin (BTC) alabilirsiniz.
  • Bitcoin (BTC) alacağınız platforma üye olduktan sonra sitenin TL işlemleri bölümünden, TL yatırmak kısmına tıklayarak yatırmak istediğiniz tutarı girin. Karşınıza platformun İBAN numarası ve açıklama kodu çıkacak. Kendi banka hesabınızdan platformun İBAN numarasına yatırmak istediğiniz tutarı birebir girip, açıklama kısmına ise sadece karşınıza çıkan açıklama kodunu yazınız ve EFT işlemini tamamlayınız. Sadece dakikalar içinde yatırdığınız para hesabınıza geçmiş olacak.
  • Artık Bitcoin (BTC) işlemlerinden, alım-satım kısmından Türk Liranız karşılığında Bitcoin’i satın alabilirsiniz.

Ne kadarlık Bitcoin alabilirim? 

Herhangi bir platforma üye olduktan sonra dilediğiniz kadar Bitcoin (BTC) alabilirsiniz. Bilinen en büyük yanlışlardan bir tanesi olan illa 1 Bitcoin (BTC) almak zorunda değilsiniz. İster 50  TL’lik isterseniz 100.000 TL’lik Bitcoin (BTC) satın alabilirsiz.

 

 

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Merak edilen soru, Bitcoin fiyatları Neden Sürekli Değişiyor?

Sonrakini Oku

Ethereum, Litecoin, Ripple, Dash Gibi Alt Koinler Nasıl Alınır?

Bir Cevap Yazın