Bitcoin Madencilik Devi Çuvalladı: Cihazları Geri Mi Gönderilecek?

Kripto para sektöründeki en büyük Bitcoin (BTC) madencilik havuzu ve donanım üreticilerinden birisi olan Bitmain, geçtiğimiz dönemlerde ürettiği bir BTC madencilik cihazı serisinin verdiği hatalar ve arızalar yüzünden zor günler geçiriyor.

Bitmain S17 ve T17 Antminer Cihazlarında Büyük Sorun!

Bitmain S17 ve T17 Antminer serisi madencilik cihazı kullanan kişiler, cihazların %20 ile %30 oranında bozulma hızına ve aksama oranına sahip olduğunu belirtiyorlar. Aslında söz konusu seri bir zamanlar en iyi Bitcoin madencilik cihazları arasında gösteriliyordu.

Blockstream’in CSO’su Samson Mow da 26 Nisan tarihinde yayınladığı tweet’i ile dünyanın en büyük kripto para madencilik donanımı üreticisinin yaşadığı sıkıntıyı doğruladı. Mow, konu hakkında yayınladığı tweet’inde normalde bu cihazların arıza oranlarının %5 olması gerektiğini ancak S17 ve T17 serilerinin bunun 6 katı daha fazla bozulma yaşadığını vurguladı.

Mow, Bitmain’in mevcut yöneticisi Jihan Wu’nun üst seri olan S19 Antminer’lara bir şans vermesi için madencilere “yalvardığını” ve S17 serisinde yaşanan hataların eski yönetici Micree Zhan’ın suçu olduğunu  belirttiğini aktardı. Micree Zhan’ın Jihan Wu’nun yaptığı “darbe” sonrasında yönetimden el çektirildiği biliniyordu.

Şimdi Bitcoin madencilerinin bir kısmı ise beklenen BTC Halving öncesinde söz konusu bozuk cihazların  iade edilmesini ve kendilerine bunun telafisinin verilmesini talep ediyorlar. Bitmain’in bu talepleri nasıl karşılayacağı ise soru işareti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

ABD Faizleri Negatife Çekebilir: Bitcoin Yükselecek Mi?

Sonrakini Oku

Kripto Eleştirmeni Ünlü Milyarderin BTC Serveti İle Dalga Geçti

Bir Cevap Yazın