“Bitcoin İnsanları Özgür Kılıyor!”

Kripto para dünyasının ünlü ismi Tim Draper, Bitcoin’in insanları özgürleştirdiğini düşünüyor.

Tarih boyunca kullanılan çeşitli paraları değerlendiren Draper, Bitcoin’in geçmişteki para birimlerinden çok daha farklı olduğunu vurguluyor.

Bitcoin’in Özgürlüğü

Tim Draper yeni verdiği bir röportajda Bitcoin’in insanlara sunduğu avantajlardan bahsetti.

İnsanlık tarihi boyunca kullanılan farklı para birimlerinden bahseden Draper, Bitcoin’in tüm bunlardan daha farklı olduğunu söylüyor. Draper’ın Bitcoin hakkındaki görüşleri şu şekilde:

Karşımıza birdenbire herhangi bir devlete veya coğrafi bölgeye bağlı olmayan bir para birimi çıktı. Bu bizi özgür kılıyor çünkü devletler şu ana dek para birimlerini hep halkı kontrol altında tutmak için kullandılar.

Daha Çok Yol Var

Draper konu hakkında yaptığı açıklamalarda Bitcoin’in günümüzdeki pek çok para biriminden daha kullanışlı olduğunu da belirtti.

Bitcoin’in günümüzde özgürce kullanılabildiğini söyleyen Draper Bitcoin ile çok hızlı ve ucuz bir şekilde işlem yapılabildiğinde de bahsetti.

Draper Bitcoin’in geleceğini parlak görse de Bitcoin’in geniş kitlelere yayılabilmesi için hala çok fazla zaman gerekiyor. Bitcoin ağında günümüzde ortalama 800 bin adet işlem yapıldığı düşünülüyor ki bu hala PayPal’in işlem hacminden çok düşük. TechCrunch verilerine göre PayPal’de günde ortalama 5 milyon adet işlem yapılıyor.

 

Kaynak: Koinbulteni

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

2019’da HODL’lanan Bitcoin Miktarı 11,5 Milyon!

Sonrakini Oku

30 Bin Banka Çalışanına Bitcoin Alma Yasağı!

Bir Cevap Yazın