Bitcoin ile Nasıl Alışveriş Yaparım?

bitcoin-shopping-cart-300x276Bunu yapmanın çok sayıda yöntemi vardır ve bunların tümü yaşadığınız yere dayalıdır. Dünya çapında büyüyen piyasası ve giderek artan Bitcoin talebi sonucunda Bitcoin almak üzere güvenilir kaynak bulmak çok daha kolay hale gelmektedir.

İlk yapmanız gereken bir Bitcoin cüzdanı yapılandırmaktır. Yaşadığınız yerde bir ATM ağı sunuluyorsa, bu Bitcoin edinmenin en hızlı yöntemidir. Piyasa fiyatından Bitcoin alırsınız ve ücretlerinizi azaltmak üzere hesabınıza gerekli olan tüm miktarı yüklemek isteyebilirsiniz. (örneğin madencilik havuzu payı almayı planlıyorsanız tüm alışverişi yapmak üzere yeterli miktarda Bitcoin almak iyi bir fikir olacaktır).

Şu kaynaklar işinize yarayabilir… LocalBitcoins.com – Kişisel olarak birisiyle bir araya gelebilirsiniz ya da Bitcoin takası için başka bir ödeme yöntemi kullanabilirsiniz Romit – Dünya çapındaki geniş bir ATM ağı (ayrıca tüm yerel Bitcoin ATM’lerini arayabilirsiniz) Coins.ph – Filipinler için ideal bir seçenektir Bitpesa – Afrika’da almak için kolay bir yöntemdir Ya da ülkenizde bulunan tüm takas olanakları…

Artık bunlardan yüzlerce bulunmaktadır, tek yapmanız gereken yerel olarak aramak *ÖNEMLİ: Yerel para biriminize kolayca geri dönüştürmenin mümkün olduğu bir takas olanağı ya da cüzdanı seçtiğinizden emin olun.

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin Teknik – Terimler 5

Sonrakini Oku

Bitcoin Hesabı / Cüzdanı Nasıl Yapılandırabilirim?

Bir Cevap Yazın