”Bitcoin Her An Sonlandırılabilir!”

Bloomberg Dijital’in üst düzey editörlerinden olan Joe Weisenthal‘in iddiasına göre, regülatörler ve hükümetler her an lider kripto para birimi Bitcoin‘i (BTC) ”kapatabilirler”.

”Bitcoin’e Güvenilmez!”

Tanınan isim birçok kurumu Bitcoin tabanlı yatırım ürünleri piyasaya sürme konusunda uyardı ve bunların sermayeyi itibari para piyasalarından alacak ‘kötü araçlar’ olabileceğini ifade etti. Bitcoin tabanlı borsa yatırım fonlarına (ETF) dikkat çeken Weisenthal, hiçbir regülatörün böyle bir ürüne onay vermek istemediğini ifade etti. Böyle bir hamlenin yatırımcılar için çekici olmayacağını ifade ederek sözüne başlayan editör, daha sonra yasa dışı finansal işlemlerin oranında ciddi bir artışın meydana gelebileceğini de iletti.

Bitcoin’in tek bir ”kritik kullanım alanına” sahip olduğunu belirten Weisenthal, bunun da hükümetlerin, regülatörlerin veya insanların artık yapmak istemediği ve yapmaktan çekindiği işlemleri gizlice yapabilme özelliği olduğunu vurguladı.

”Eğer kurumsal düzeydeki ürünlerden birisini yapmaya kararlıysanız, ilerleyen tarihlerde regülatörlerin gelip bunu kapatmayacağından nasıl emin olabiliyorsunuz? Sektöre çok fazla ilgi var ancak kimse bunu detaylı düşündü mü? ”

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Miami Uluslararası Havaalanı’nın İlk Bitcoin ATM’si

Sonrakini Oku

Telegram TON’un Piyasaya Girişini Geciktirecek!

Bir Cevap Yazın