Bitcoin Hashrate’i Yeni Rekorlar Kırıyor

Bitcoin hashrate’inde geçtiğimiz hafta %25 oranında bir artış yaşandı ve bunun ardından hesaplama gücünde de keskin artışlar yaşandı.

Hashrate Artışı

Blockchain adlı veri izlemem kaynağından elde edilen verilere göre 3 Eylül itibariyle hashratesaniyede 87 kentilyon gibi bir değere ulaştı.

Bunun yanında saniyedeki hashrate oranı Ağustos başında 80 kentilyonu geçmiş ve her geçen gün artış göstermişti.

Öte yandan hashrate Bitcoin işlemlerinin işlenmesinde yer alan genel bilgi işlem gücü olarak çıkıyor karşımıza. Ölçek ne kadar büyük olursa o kadar fazla güç kullanılabilir ve dolayısıyla Bitcoin ağı bu sayede daha güvenli olur.

Buna ek olarak artan hashrate madencilerin gelecekte Bitcoin’e güvendikleri ve fiyatının artacağı üzerine işlemler yaptıkları anlamına da geliyor…

Keiser’in Yorumları

Madenciler 2018 yılında yaşanan düşüşlerin ardından ve 1 Nisan itibariyle başlayan artış dalgasıyla beraber tekrar Bitcoin’de bir yığılma yapmaya başladılar.

Bu oranları yorumlayan isimlerse artan hashrate ile beraber fiyatların da yakın zamanda yükselişe geçeceğine inanıyor.

Blockstream CSO’su Samson Mow Pazartesi günü Twitter’dan yaptığı açıklamalarda, “Son 3 milyon Bitcoin’in madencilik yarışı önümüzdeki birkaç yıl boyunca hızlı bir şekilde büyümeyi sürdürecek.” ifadelerini kullanmıştı.

Bunun yanında TV sunucusu Max Keiser da İngiltere’de artan ekonomik kargaşının Bitcoin fiyatını olumlu yönde etkileyeceğini ifade ediyor. Ayrıca Keiser, “Bitcoin hashrate’i artmaya devam ediyor. Fiyat hashrate’i izler. İngiltere’deki kaos, İngilizlerin panik alımı yapmasıyla sonuçlanacak.” yorumunu yaptı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Kimliğini ”Yanlışlıkla” Ele Veren Bitcoin Dolandırıcısı Yakalandı!

Sonrakini Oku

Hollanda MB: Kripto Para Firmalarını Regüle Edeceğiz!

Bir Cevap Yazın