Bitcoin Hashrate’i Rekor Kırdı

Bitcoin’in (BTC) network hashrate’i, tarihte ilk kez kripto para birimi için tarihi bir dönüm noktası olan 102 quintillion hash rekoruna ulaştı.

Hashrate’e Bir Sıfır Daha

Blockchain izleme kaynağından 18 Eylül’de elde edilen veriler onaylandı. Bitcoin ağının güvenlik seviyesinin ne kadar yüksek olduğunu gösteren Bitcoin hashrate’i 102.8 quintillion hash değerine ulaştı.

Hashrate bu sene aşamalı olarak yeni rekorlar kırarak başarılı bir yol izledi. Kırılan bu rekor seviyeler sayesinde Max Keiser fiyatın da ciddi oranda etkileneceğini dile getirmişti.

Bilindiği gibi hashrate, Bitcoin işlemlerinin işlenmesinde yer alan bilgi işlem gücü miktarını ifade eder. Hash’lerin sayısı arttıkça, blok ödülünü elde etmek için madenciler arasında daha ciddi bir rekabet söz konusu olmaya başlıyor.

Bunun yanında Aralık 2018’de en düşük değer 31 quintilyon seviyesindeydi. Şu anki seviyesine bunun yaklaşık olarak %230 daha fazlasına denk geliyor.

Kripto Ekosistemi Heyecanlı

Bitcoin hashrate’indeki bu artış her ne kadar fiyatlardaki bir düşüşle beraber gelmiş olsa da kripto para dünyasındaki isimleri heyecanlandırdı.

Daha öncede birçok ismin ifade ettiği gibi hashrate’in yükselmesi, fiyatlarda da yükseliş beklentilerini beraberinde getiriyor. Hashrate, bir süre düşüş yaşadıktan sonra Ocak ayında artmaya başladı ve bu durum nisan ayında fiyatlara yansıyarak güzel seviyelerin elde edilmesini sağladı.

Öte yandan mevcut büyüme oranlarını yorumlayan Lightning Torch organizatörü Hodlonaut, bu rakamların madenciler arasındaki güvene dayandığını belirtti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Balinalar Düşüş Öncesi Milyonlarca Dolarlık Bitcoin Taşıdı!

Sonrakini Oku

En Büyük Altın Firmasının COO’su: Kripto Paralar Altın İle Yarışamaz!

Bir Cevap Yazın