“Bitcoin, Halving Öncesinde Her Gün Yeni Yatırımcılar Çekiyor”

Üçüncü Bitcoin Halving‘in mevcut ağ durumuna göre 18 Mayıs tarihinde gerçekleşeceği tahmin ediliyor ve tarihin yaklaşması birçok önde gelen ismin BTC hakkında oldukça olumlu yorumlar yapmasını sağladı. Bitcoin denilince akla gelen ilk isimlerden olan Michael Novogratz da Bitcoin Halving öncesinde yaşanan bir duruma dikkat çekti.

Novogratz, Halving öncesinde yeni yatırımcıların sayısında önemli bir artış olduğunu vurguladı. Bitcoin (BTC) yatırımcılarının sayısının istikrarlı bir şekilde arttığını açıklayan milyarder yatırımcı, bunun aslında oldukça pozitif bir olay olduğunu vurguladı. Novogratz bunun yanı sıra beklenen şeyin “gerçekleşmekte” olduğunun da altını çizdi.

Bitcoin Halving, FOMO  Yaratıyor

Twitter üzerinden yaptığı açıklamasının devamında her geçen gün artan yatırımcı sayısının yaklaşan Bitcoin Halving ile ilişkili olduğunu belirten Novogratz, FOMO’nun oluşmaya başladığını ima etti. Aslında 2017 yılının boğa piyasasından önce de BTC’den habersiz birçok yatırımcının nasıl Bitcoin alınacağını sormaya başladığı görülmüştü.

Bitcoin’in 12 Mart tarihinde yaşadığı düşüşten sonra da yine benzer tablolar ortaya çıktı ve ana akım kitleler BTC yatırımı yapmaya başladı.

Aslında sadece Mike Novogratz değil başka bir popüler isim Raoul Pal da BTC hakkında oldukça iyimser açıklamalarda bulundu. Pal, BTC’nin 5 yıl içerisinde 1 milyon dolar gibi rekor bir birim fiyata çıkabileceğini iddia etti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ethereum Balinalarından Milyonlarca ETH Hareketliliği!

Sonrakini Oku

Küba da Bitcoin Devrimine Katıldı

Bir Cevap Yazın