Bitcoin Hakimiyeti Zirve Yaptı, Altcoin’lere Neler Oluyor?

Lider kripto para Bitcoin’in (BTC) piyasa üzerinde sağladığı hakimiyet seviyesi son günlerde bir hayli yükseldi. Son on yedi ayın en yüksek değerine ulaşan BTC hakimiyeti altcoin’lerin akıbetini düşündürecek şekilde atağa kalktı. Öncü kripto para Bitcoin’in fiyatı 6.400 dolar seviyesini zorlarken altcoin’lerde kayda değer bir artışın yaşanmaması bu durumu açıklıyor. Kullanıcılar, BTC yükselişinin ardından altcoin’lerin de benzer ölçüde yükselmesini umarken bu durum gerçekleşmedi. Bu gelişmelerin ardından kullanıcıların aklında şu soru yer ediyor: Altcoin’lere ne oldu?

Piyasa Yükselişte

Kripto para piyasası 2019 yılının en yüksek değerine ulaştı. Yaklaşık 190 milyar dolar değerini aşan kriptolar akıllara boğa trendinde yaşanan görkemli fiyat grafiklerini getiriyor. Kullanıcıların bir hayli heyecanlı olduğunu söylemek yanlış olmaz. Ancak Bitcoin’in ihtişamlı yükselişine ve istikrarlı bir şekilde fiyatını artırmaya devam etmesine rağmen altcoin’lerdeki durgunluk akılları karıştıracak cinsten.

Altcoin’ler Beklemede

Bitcoin yatırımı yapan kullanıcıların son artışların ardından yüzü gülse de fonlarını altcoin’lerde tutan yatırımcıların düşünceli olduğu söylenebilir. BTC’nin yükselişini altcoin’lerin izlememesi kullanıcıların kafasını karıştırıyor. BTC’nin piyasa üzerindeki hakimiyet oranının son on yedi ayın en yüksek değerine ulaşması da son cümleyi destekler nitelikte.

Son boğa trendinde altcoin’lerin de BTC ile birlikte değer kazandığını hatırlıyoruz. Bunun sonucunda BTC piyasa hakimiyeti %30’lu seviyelere kadar gerilemişti. Bu oran uzmanlar tarafından piyasanın olgunlaştığına yorulmuştu. Son zamanlarda BTC hakimiyet oranının yükselişe geçmesi bu bağlamda endişe verecek türden bir gelişme olarak değerlendirilebilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Binance, Justin Sun’ın Yardım Teklifini Reddetti

Sonrakini Oku

Ünlü Analist: Bitcoin Ayı Piyasasının Son Aşamasını Yaşıyor

Bir Cevap Yazın