Bitcoin Gerçekten 400.000 Dolar Olabilir Mi?

Özellikle 2018 yılı boyunca devam eden düşüş trendinin ardından hiç kimse Bitcoin fiyatının 400.000 dolar olabileceğine inanmıyor. Ancak fiyatın 400 dolar olabileceğine inananlar var…

Morgan Creek Capital kurucusu Mark Yusko gerçekleştirdiği son röportajda Bitcoin’in ne zaman 400.000 dolara çıkacağını açıkladı ve bunun uzun vadede hiç de “çılgınca” görünmediğini ifade etti.

Yeni Altın: Bitcoin

Yusko Bitcoin’in altın için en uygun alternatif olduğunu düşünüyor. Zaten en eski varlıklardan altınla birçok benzerliği olduğu düşünüldüğü için piyasanın birçok ünlü ismi Bitcoin’i “dijital altın”olarak nitelendiriyor. Bununla beraber Yusko artık Y kuşağı insanlarının altına para yatırmadığını ya da altını bir değer saklama aracı olarak görmediğini de iddia ediyor. Dolayısıyla Bitcoin’in 7,3 trilyon dolarlık altın piyasa hacmini yakalamasının hayal olmadığını dile getiriyor ve şu açıklamayı yapıyor:

Bitcoin’i taşımak çok daha kolay. Bölmek çok daha kolay. Bir külçe altını parçalarına ayırmak ise çok zor. Bitcoin, tüm bu özellikleri sayesinde bile altından üstün…

U.today’in haberin göre bu açıklamalarının ardından Yusko, 400.000 dolar fiyat tahmini ardındaki matematiğin oldukça basit olduğunu ve bu değere ulaşabilmek için toplam piyasa hacminin dolaşımdaki Bitcoin arzına bölünmesi gerektiğini dile getiriyor.

İki Yıl İçinde: 20.000 $

Tüm bunların yanında Yusko, Bitcoin’in böyle bir değere ulaşmasının kısa zamanda gerçekleşmeyeceğinin farkında olduğunu da dile getiriyor. Morgan Creek kurucusuna göre böyle büyük bir değere ulaşılması en az 10 yıl sürebilir.

Yusko’nun yanı sıra Bitcoin fiyatının yükseleceğini ve yeniden rekor kıracağını her fırsatta dile getiren bir başka ünlü isim daha var: Mike Novogratz. Milyarder girişimci Novogratz’a göre, Bitcoin fiyatı 18 ay içinde yeniden 20.000 dolara ulaşabilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin Bu Grafiği İzlerse Daha Fazla Yükselebilir

Sonrakini Oku

“SEC İşleri Ağırdan Aldığı İçin Kripto Para Sektörü Gelişemiyor”

Bir Cevap Yazın