Bitcoin Gerçekten 100.000 Dolar Olabilir Mi?

ShapeShift CEO’su Erik Voohers Twitter üzerinden yaptığı bir açıklamayla Bitcoin fiyatı ile ilgili çok yüksek bir tahmini desteklediğini ifade etti…

100.000 Dolar Mümkün Mü?

Çok fazla uzman Bitcoin fiyatı hakkında hem olumlu hem olumsuz tahminlerde bulunuyor. Fiyatın sıfıra gideceğini iddia eden Bitcoin Cash kurucu ortağı Calvin Ayre gibi kötümser tahminler yanı sıra fiyatın uçuşa geçerek 100.000 dolar kadar çıkacağını iddia edenler de var.

Kendini “Bitcoin optimisti” olarak tanımlayan Harold Christopher Burger, Bitcoin’in fiyat tarihçesinin büyümenin güç yasası aralığı yardımı ile anlaşılabileceğini öne sürdüğü bir makale yayınladı.

Bu modeli kullanarak açıklamalar yapan Burger, Bitcoin fiyatının 2021 yılına kadar 100.000 dolara ulaşamayacağını dile getirdi. Anthony Pompliano Bitcoin’in 2021 yılına kadar 100.000 dolara ulaşacağını oldukça inançlı bir şekilde dile getirmişti. Hatta Pompliano bunu bir kaç kere tekrarlamıştı.

Ancak Burger açıklamalarına Bitcoin’in 2028’den sonra 100.000 dolara ulaşacağını ve sonrasında bir daha 100.000 doların altına düşmeyeceğini iddia ederek devam etti.

Bu tahminin oldukça ölçülü olduğunu dile getiren Burger şu ifadeleri kullandı:

Uzun vadede, fiyatın gerçekten de bu makalede belirtildiği gibi değişeceğinden eminim. Aslında çok yüksek fiyat tahminlerinin, çok düşük fiyat tahminlerinden daha olası olduğunu düşünüyorum.

Bitcoin Volatilitesi

Burger’a göre kripto piyasasının aşamalı olarak olgunlaşmasına rağmen kullandığı model Bitcoin fiyatının çok volatil bir varlık olarak kalacağını gösteriyor. Burger konuyla ilgili şu ifadeleri kullanıyor:

Bitcoin fiyatı her iki fiyat bandında da aynı şekilde zaman harcıyor. Bu da büyük balonların ve başarısızlıkların devam edebileceğini gösteriyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Ünlü Yatırımcı Ethereum Hakkındaki Görüşünü Açıkladı!

Sonrakini Oku

Justin Sun, Warren Buffett Yemeğini Yeniden Organize Ediyor!

Bir Cevap Yazın