Bitcoin Fiyatı Sert Çakıldı! Boğa Koşusu Bitti Mi?

Bitcoin (BTC) son iki haftadır yoluna oldukça iyi bir şekilde devam ederken, son birkaç saat içerisinde gelen bir düşüş herkesi paniğe sürükledi. Türkiye Saati ile 14.00 itibariyle Bitcoin fiyatı 9.000 dolardan 8.400 dolara kadar geriledi.

Bitstamp kripto para borsasının verilerine baktığımızda fiyatın 8.461 dolara kadar düştüğünü görmek mümkün. Bitcoin’in 9.188 dolardan sonra 8.461 dolara kadar düşmesi, yaklaşık olarak %7,91’lik bir düşüş yaşandığı anlamına geliyor. Bunun yanı sıra Datamish tarafından aktarılan bilgilere göre, Bitcoin türev ürünleri platformu BitMEX üzerinde son altı saatlik sürede 106 milyon doların üzerinde long pozisyon da tasfiye oldu.

Bitcoin İçin Kritik Seviye

Ünlü kripto para analistlerinden Josh Rager, Bitcoin için çekilmenin normal ve beklenen bir şey olduğunu ifade etti. Rager’e göre dikkat edilmesi gereken önemli konu piyasaya yapısı ve trend değişimi. Fiyatın 8.000 doların alt seviyelerinden tekrar sıçrama yapabileceğini belirten Rager, 7.700 dolara kadar inilmediği sürece güvende olduğumuzu ima etti.

Bitcoin’in önümüzdeki saatlerde tekrardan 9.000 dolar üzerine çıkması ise yatırımcıların bu düşüşü fırsata çevirdiği anlamına gelebilir. Önde gelen bir araştırma firması ise kısa vadedeki dalgalı görüntüye rağmen uzun vadede BTC’nin ciddi bir yükseliş elde edebileceğini belirtmişti. 

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Konya Kripto Para Mı Çıkarıyor?

Sonrakini Oku

Binance CEO’sundan İlginç Kripto Para Yatırım Tavsiyesi!

Bir Cevap Yazın