Bitcoin Fiyatı Neden 30.000 $ Seviyelerinde Sabit Kaldı?

Devam eden bir fiyat döngüsü içinde BTC/USD için 30 bin doların neden bu kadar önemli olduğunu gösteren birden fazla faktör var.

Tüm Yollar 30.000 Dolara Mı Çıkıyor?

Bitcoin fiyatı konusunda şu an analistler ve uzman isimler ikiye bölünmüş durumda: Bir yanda rallinin bitmediğini ve son çeyrekte ciddi artışların yaşanacağını düşünen isimler bulunurken diğer yanda rallinin bittiği ve bir ayı piyasasına girildiğini düşünen isimler yer alıyor.

Bitcoin (BTC), 30.000 dolara ulaştıktan sonra neredeyse iki aylık aralıklı fiyat hareketleri gördü ve yeni veriler bunun nedenini gösteriyor.

15 Temmuz’daki bir dizi tweet’te, popüler Twitter yorumcusu Nunya Bizniz, BTC/USD için 30.000 doların önemini destekleyen çok sayıda argüman sundu. Yükselen temellere rağmen, BTC fiyat hareketi yükseliş eğilimini yeniden oluşturamadı.

Son zamanlardaki tüm zamanların en yüksek seviyelerinin hala %50 altında olan Bitcoin yönsüz, bu da fikirlerin sekiz haftalık yatay hareketin düşüş eğilimini desteklemesine neden oluyor. Nunyaz Bizniz için, odak düzeyi olarak 30.000 $’ı desteklemek üzere birleşen bir dizi teknik faktör var.

Bunlar arasında, aylık grafikte “yaklaşık olarak” 1.618 Fibonacci uzatma seviyesi olan 30.000 doların, 2018 sonundaki 3.100 dolarlık en düşük seviyenin yanı sıra 2021 yıllık açılış fiyatı da yer alıyor.

Psikolojik önemi, yuvarlak bir sayı olmasıyla birleşiyor ve diğerlerinin de belirttiği gibi, 64.500 $ ‘ı bir mini-çalışma olarak bir patlama tepesine yerleştiren daha uzun vadeli bir trend çizgisine uyuyor.

Araştırma “Bitcoin süper döngüsünü” savunuyor

Bitcoin’in 30.000 doların altına düşmemesi ve onu geri alamamasının önemi, tam bir BTC fiyat dökümü konusundaki endişeyi artırıyor.

Stack Funds Perşembe günü yayınlanan son raporunda, “Risk iştahınız ne olursa olsun, bu mevcut Bitcoin süper döngüsündeki bir sonraki dalgayı kaçırmamak için şimdi strateji oluşturmak çok önemli” dedi.

Bu arada Nunya Bizniz, Tesla’nın BTC yatırımını potansiyel bir yapışma noktası olarak dahil etti. 30.000 doların altında, firmanın zarar etmeye başlayacağını ve bu da yöneticilerin kayıpları azaltmak için daha fazla satma taleplerini tetikleyebileceğini hesapladı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Brezilya Latin Amerika’daki İlk Ethereum ETF’sini Onayladı!

Sonrakini Oku

Sıcak Gelişme: ABD Hazine Bakanı Janet Yellen Finans Otoriteleriyle Stablecoin’leri Konuşacak

Bir Cevap Yazın