Bitcoin Fiyatı Mart Ayındaki Seviyelere Kadar Düşecek Mi?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) efsanevi bir Nisan ayı kapanışından sonra Mayıs ayına sert bir düşüş ve düzeltme ile beraber girdi. BTC fiyatı 9.400 dolara kadar çıkıp 10.000 doların geleceğini düşündürse de yeniden 8.700 dolar seviyelerine gerileyerek beklenen mega rallinin henüz gelmediğini ortaya koydu.

Bitcoin Fiyatındaki Düşüş Nerede Duracak?

Önde gelen kripto para analistlerinden Eric Choe ise, yatırımcıları kendilerini bekleyen tehlikeye karşı uyardı. 7 yıllık bir tecrübeye sahip olan analist, Bitcoin’in 9.000 dolar altındaki sularda bir süre daha yüzebileceğini belirtti. Bunun yanı sıra genel bir düzeltmenin gerekli olduğunu belirten analist, bunun Mart ayı seviyelerine kadar düşüş yaşanacağı anlamına gelmediğini de açıkladı.

Peki Bitcoin şu an için alım fırsatı yaratıyor mu? Tecrübeli analist konu hakkında yayınladığı tweet’inde henüz alım fırsatının gelmediğini ve küçük veya büyük bir düşüşün beklenmesi gerektiğini vurguladı. Düşüş tahmininin kurumsal veya büyük yatırımcıların alım yapması durumunda değişebileceğini de belirten analist, aslında balinaların her şeyi değiştirebileceğini ima etti.

Gerçekten de BTC’yi 7.700 dolardan 9.000 dolar üstüne çıkaran harekette de görülebildiği üzre yüksek hacimli alımlar fiyat üzerinde önemli bir değişim yaşatabiliyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin Yine 9.000 Dolar Direncine Takıldı: Sebep Belli Mi?

Sonrakini Oku

İran, Türkiye Merkezli Madencilik Firmasına Lisans Verdi

Bir Cevap Yazın