Bitcoin Fiyatı İçin Sıradaki Hedef Ne?

Orijinal kripto para Bitcoin (BTC) son günlerde fiyatıyla gündeme gelmeye başladı. 26 Mayıs Pazar günü yakaladığı artış ivmesiyle fiyatını 8.600 dolar seviyesinin üzerine çıkarmayı başaran BTC dikkatleri bir kere daha üzerine çekti. BTC fiyatında görülen bu hareketlenme uzmanların konu hakkında yaptığı analizlerin artmasına neden oluyor. Fiyatlara yönelik yapılan ilgi çekici tahminleri CoinTürk okurlarıyla sürekli olarak paylaşmaya çalışıyoruz. Peki Bitcoin fiyatına hedef olarak gösterilebilecek sıradaki seviye neresi?

Bitcoin Yükseliyor

Piyasadaki analistlerin çoğu, 8.600 doları geride bırakan Bitcoin’in bir sonraki hedefinin 10.000 dolar olduğunu ifade ediyor. Moon Overlord kullanıcı adlı bir piyasa analisti de bu şekilde düşünen uzmanlardan. Overlord tarafından paylaşılan güncel bir Twitter gönderisinde BTC’nin boğa trendine başlayacağına ilişkin kanıtlar kullanıcılarla paylaşılıyor.

Overlord’a göre BTC’nin gelecekte oluşturacağı tablolar boğa eğilimi gösteriyor. Nitekim fiyatın 8.600 doları aşması da analistin tahminini doğrular nitelikte. Ayrıca Overlord Bitmex platformunun belirttiği son verilere de dikkat çekiyor. Bitmex kullanıcıları son günlerin en büyük BTC satın alma istatistiğini ortaya koymuştu. Bu, fiyatın yükseleceğine yönelik kuvvetli bir beklentinin piyasaya hakim olduğu anlamına gelebilir. Sonuç olarak Overlord BTC fiyatı için sıradaki büyük hedefin 10.000 dolar olduğunu belirtiyor ve takipçilerine umut veriyor.

Uzmanlar Umut Dolu

Bitcoin fiyatının kısa bir süre içerisinde 10.000 dolar seviyesine ulaşacağını düşünen tek piyasa analisti Moon Overlord değil. Piyasadaki birçok uzman da Overlord ile aynı düşünceyi paylaşıyor ve belirli alım-satım platformlarındaki güncel verileri düşüncelerine kanıt olarak gösteriyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Son Artışların Ardından TRON’da Durum Ne?

Sonrakini Oku

Ethereum’da “İstanbul” Tartışılıyor

Bir Cevap Yazın