Bitcoin Fiyatı İçin Dip Göründü Mü? Daha Fazla Düşüş Mümkün Mü?

Bitcoin (BTC) fiyatı geçtiğimiz haftalar içerisinde önemli bir yükseliş elde ederek 3.700 dolardaki dip noktadan 7.470 dolardaki tepe noktasına kadar çıkmayı başardı. BTC’nin bu seviyeye yükselmesi ne yazık ki devam etmedi ve 7.000 dolar altına yeniden iniş olduğu gözlemlendi.

Petrol fiyatlarının yaşadığı sert düşüş ile ABD borsalarının yeniden çakılması, lider kripto para birimi Bitcoin’in de 6.800 dolar bandına gerilemesine yol açtı. Birçok analist ise şu sıralar yeni düşük seviyelere inilebileceğini ifade etmeye başladı. Peki Bitcoin için dip seviye tam olarak nerede bulunuyor?

Bitcoin’de Dip Bulundu Mu?

Aslında Grayscale’in Bitcoin Tröst fonuna yapılan yatırımlar, dip noktanın çoktan bulunduğunu ve yatırımcıların o noktadan alım yaptığını gözler önüne seriyor. Kripto para analisti Bitcoin Jack, Grayscale’in 2020 yılının ilk çeyreğinde 500 milyon dolarlık kazanç elde etmesinin insanların BTC almak için sıraya girdiği anlamına geldiğini belirtti.

Bu da ünlü analiste göre Bitcoin’in dip noktasının 3.700 dolar olduğu sonucunu ortaya çıkartıyor. Başka bir popüler kripto para analisti olan Nunya Bizniz de daha önceki tarihlerde attığı tweet’inde BTC’nin artan hacminin aslında dibin bulunup yükseliş başlamış olabileceği anlamına geldiğini ima etmişti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

“XRP Ordusundan” Korkutan Haber: Küçülme Başladı Mı?

Sonrakini Oku

Ekonomist: Bitcoin’in Bu Seviyeyi Aşması Her Şeyi Başlatabilir

Bir Cevap Yazın