Bitcoin Fiyatı Henüz Patlama Yaşamadı Mı?

Hafta içinde olan gelişmeler ve bunların Bitcoin üzerindeki etkilerine bir göz atalım…

Bitcoin Fiyatı

Bitcoin bitirdiğimiz haftaya oldukça güzel fiyat hareketleri ve daha da yükseleceği beklentileriyle başladı. Ancak hafta içindeki hareketi beklendiği gibi olmadı.

Yılbaşından beri güzel artış hareketleri sergileyen lider kripto para, uzun süredir stabil bir tablo çiziyor. Bazı analistler bir fırlama yaşamadan önce 11.700 dolar seviyesinin görülmesi gerektiğine inanıyor.

Ancak bazı yatırımcılar ve analistler de yeni rekor seviyeler görülmeden önce 9.000 dolar seviyelerine yeniden bir geri çekilmenin yaşanacağını dile getiriyor. Ancak grafiklerden anlaşıldığı gibi 10.000 dolar seviyesinde sağlam bir destek sağlandı ve fiyat bu seviyenin üzerinde tutunmayı başardı.

Peki, Bitcoin yeni bir yükseliş için hazır mı?

Yapılan bazı açıklamalarda Eylül ayının böyle bir artış için doğru olduğu ifade ediliyor. Bitcoin piyasa hakimiyetinin de çok yüksek seviyelere ulaşmasıyla bu duruma olan inanç giderek artıyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamalarda Bitcoin hakimiyetinin %70 seviyesine ulaştığı belirtilmişti. Forbes’un yayınladığı bir rapora gerçek hakimiyet seviyesinin %90 civarında olduğunu iddia etmişti.

Libra Güncellemeleri

Bazı isimler Libra’nın piyasaya sürülmesinin Bitcoin için iyi bir şey olduğunu ifade ederken bazıları da bu durumun Bitcoin’i olumsuz etkileyeceğini ifade ediyor.

Libra’nın İsviçre ile ilgili attığı adımların son zamanlarda arttığını görüyoruz. Ayrıca projenin İsviçre’den bir lisans almayı başardığını da biliyoruz.

Bunun yanında Libra, tüm sorunları ele alarak çözümler getireceğini ve kripto para birimini 2020’nin ikinci yarısında sorunsuz olarak piyasaya süreceğini dile getirdi.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bobby Lee: Bitcoin Kısa Sürede 200.000 Dolar Olacak

Sonrakini Oku

KAYEX, Kripto Para Dünyasına Merhaba Diyor!

Bir Cevap Yazın