Bitcoin Fiyatı Çok Sert Düştü: Bu Düşüş Geçici Mi?

Lider kripto para birimi Bitcoin dün 12.400 doları zorladıktan sonra bugün çok sert bir şekilde düşüşe geçti ve bazı kripto para borsalarında 11.700 dolara kadar geriledi. Bitcoin’in bu ani düşüşü birçok kripto para analistini şaşırtsa da 14 haftanın en yüksek seviyesine çıkılması aslında böyle bir gelişmenin geleceğini gösteriyordu.

Bitcoin bu yazının kaleme alındığı an itibariyle bir nebze toparlanmayı başarsa da hala 12.000 dolar seviyesinin altından işlem görmekte. Bitcoin’i en çok zorlayan dirençlerden birisi olan 11.800 doların üstüne çıkılsa da 11.940 dolar hala bu düşüşten sonra tehlikeli olabilir.

Bitcoin Balinaları Düşüşün Tek Sorumluları

Bitcoin’in bir anda böylesine sert bir düşüş yaşamasının sebebi ise tahmin edilebileceği gibi kripto para balinalarına bağlanmakta. Özellikle BitMEX ve Bitfinex kripto para borsalarının vadeli işlem piyasalarında ciddi bir hareketlilik görüldü ve BTC fiyatı bir anda sert bir kırmızı mumla aşağıya indi.

Kripto para piyasası da bu düşüşten genel olarak etkilendi ve toplam değer 10 milyar dolar azaldı. Bitcoin’in %1,5 düştüğü durumda birçok altcoin’in %10 ve üzeri düşüş yaşadığı görülüyor. Bu da kripto para piyasasında Bitcoin’in olası bir düşüş yaşadığı anlarda altcoin’lerin bundan daha çok etkilendiğini göstermekte.

Ünlü kripto para analisti Wolf of All Streets ise BTC fiyatındaki bu düşüşün boğaları korkutmak için atılan bir adım olduğunu ve yükselişin uzun vadede devam edebileceğini belirtti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

“Durgun Altcoin” Büyük Bir Duyuru İle Geliyor

Sonrakini Oku

XRP Fiyatı İçin Kritik Tablo: Destek Tutunabilecek Mi?

Bir Cevap Yazın