Bitcoin Fiyatı: BTC’de 60.000 Dolar Ne Zaman Görülecek?

Bu hafta geride bıraktığımız iki haftaya göre Bitcoin (BTC) ve kripto para birimleri için nispeten daha iyi geçiyor. Lider kripto para birimi uzun süre sonra tekrara 55.000 doların üzerini görürken altcoin’ler de yukarı yönlü fiyat grafikleri çiziyor.

Bitcoin Fiyatı

Yazının kaleme alındığı an itibari ile 55.500 dolardan işlem gören BTC’nin tüm zamanlar rekoru olan 58.360 doları görüp göremeyeceği ise akıllardaki ilk soru olarak karşımıza çıkıyor.

Şu an için Bitcoin’de boğaların tam anlamıyla hala kontrolde olduğu düşünülüyor. Analistlere göre 54.000 dolarlık önemli seviyenin geçilmiş olması ve fiyatın bu seviyenin üzerinde güçlü bir şekilde kalması BTC fiyatının bir sonraki hedefinin 58.000 dolar olduğu şeklinde yorumların yapılmasını sağlıyor.

BTC’de Teknik Göstergeler

Analistlerin açıklamalarına göre Moving Average Convergence Divergence (MACD) göstergesi BTC’nin yükseliş trendinin en azından şimdilik güvenli olduğunu gösteriyor. Pozitif bölgede yükselen MACD çizgisinin sinyal hattının üzerindeki boşluğu genişletmeye devam ederek yükseliş görünümünü daha da doğruladığı ifade ediliyor.

Analistlere göre bir başka yükseliş sinyali de 4 saatlik grafikteki son golden cross patern’idir. Bu model, kısa vadeli bir hareketli ortalama uzun vadeli bir hareketli ortalamanın üzerine çıktığında ortaya çıkar. Örneğin, 50 Basit Hareketli Ortalama (SMA), boğaların piyasadaki konumunu vurgulayarak 100 SMA’nın üzerine çıktı.

Bitcoin Yükseliş Seviyesi

Yapılan açıklamalara göre yükseliş trendinin devam edebilmesi için Bitcoin’in 56.000 dolarlık seviyenin üzerine çıkması gerekiyor. Bu şekilde boğalar, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 58.000 doları aşmaya odaklanma konusunda güven ve fırsat elde edecekler.

Ayrıca yapılan açıklamalara göre bu bölgenin üzerinde işlemlerin yapılması boğaların dikkatini 60.000 dolara çevirecek.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Binance CEO’su CZ, Herkesin Beklediği Duyuru İçin Tam Tarih ve Saat Verdi

Sonrakini Oku

Chiliz (CHZ) Piyasa Değeri 1.4 Milyar Doları Aştı

Bir Cevap Yazın