Bitcoin Eleştirmeni Peter Schiff’ten Korkutan BTC Açıklaması: Bu Formasyona Dikkat

Ünlü Bitcoin eleştirmenlerinden Peter Schiff, bir kez daha lider kripto para birimi Bitcoin’de (BTC) büyük bir çöküş öngördü. Ancak Peter Shiff, bu sefer Bitcoin’deki çöküşün nedeni olarak, kripto para biriminin teknik koşullarını işaret etti.

Schiff tarafından paylaşılan grafiğe göre Bitcoin, “Double Top” adı verilen güçlü bir düşüş modeli oluşturdu.

Peter Schiff, Bitcoin’in 10.000 Dolara Düşebileceğini Belirtti

Kripto para sektörüne şüpheyle bakanlardan ünlü isim Peter Schiff, Bitcoin hakkındaki son beklentilerini açıkladı. Öyle ki Peter Schiff, yaptığı açıklamalarda BTC’nin düşüş modeli oluşturduğunu ve büyük bir riskle karşı karşıya kaldığını söyledi.

SchiffGold başkanı, Bitcoin’in 30.000 doların altına düşmesi durumunda fiyatın neredeyse anında 10.000 dolara kadar gerileyebileceğini çünkü uzun vadeli grafikte hiçbir şey Bitcoin‘i yukarıda belirtilen destek bölgesine düşmekten korumadığını belirtti.

Bununla birlikte ünlü ekonomist Bitcoin’de aşırı büyük bir düşüş öngörürken, Bitcoin’in düşmesi için uzun bir yol olduğunu ve hatta mutlak en düşük seviyeye ulaşabileceğini ve yıl boyunca kazanılan tüm değerini kaybedebileceğini düşünüyor.

Bitcoin’deki Double Top Modeli Korkutuyor

Schiff’in analizi, genellikle bir yükseliş rallisinin zirvesini işaret eden ve rallinin şu anda yaklaşık 30.000 dolarda kalan “boyun çizgisinin” altına düştüğünde bitmiş olacağı kabul edilen, “Double Top” adı verilen ve yaygın olarak bilinen teknik modele dayanmaktadır.

Peki ünlü eleştirmen Peter Schiff’in Bitcoin için yaptığı bu tahmin ne kadar tutarlı?

Haftalık Bitcoin grafiğine göre, çift tepe modeli olması gerektiği kadar doğru değil. Düşük doğruluğa ek olarak, Bitcoin 35.000 dolardan başarılı bir şekilde sıçradığı ve son zamanlarda 45.000 dolara ulaştığı için oluşum henüz tamamlanmış görünmüyor.

Bununla birlikte Bitcoin‘in 42.000 dolara düşmesine rağmen, haftalık grafikteki çift tepe formasyonunun zaten kusurlu olduğu düşünülebilir. Daha önce ünlü analist Peter Brandt, lider kripto para birimi Bitcoin’in başka bir baş ve omuz modeli oluşturduğunu dile getirmişti.

İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla amiral gemisi kripto para birimi Bitcoin (BTC), CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %0.79’luk bir düşüşle 42.042 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Dev Kripto Para Borsası, LeBron James Detayıyla Super Bowl’a Giriş Yaptı

Sonrakini Oku

Hint Kripto Borsalarının Vergi Mücadelesi: Hükümetten Net Açıklama Bekleniyor!

Bir Cevap Yazın