Bitcoin Düşüşe Mi Geçti? Piyasa 1 Gecede 10 Milyar Dolar Kaybetti!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) Nisan ayından bu yana değerini ikiye katlasa da, 17 Mayıs tarihinde yaşanan sert düşüş sonrası bir türlü 8.000 dolar üzerinde tutunmayı başaramadı. Analistler geçtiğimiz günlerde 9.000 dolara çıkışın yakında geleceğin ifade etseler de, Asya piyasasının aktif olduğu saatlerde bu hayaller şu an için suya düştü ve kripto para piyasası toplamda 10 milyar dolardan fazla değer kaybı yaşadı.

BTC basın saatine göre 7.600 dolara kadar geriledi ve beraberinde bütün kripto para piyasasının kızıla boyanmasına neden oldu. Bitcoin grafiklerine bakıldığında lider kripto paranın keskin bir çift tepe formasyonu oluşturduğu görülmekte ve buradan sonra sert bir düşüş gelebilir.

Bitcoin Yüzde 30 Değer Kaybedebilir

Ünlü trader Josh Rager kendi Twitter hesabından attığı bir tweet ile sert bir düşüşün gelebileceğini ve Bitcoin‘in %30 oranında değer kaybı yaşayabileceğini ifade etti.

Resmi Twitter'da görüntüle
 

Rager’e göre tarih kendisini tekrar ederse BTC yeni tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmadan önce çok güçlü düzeltmeler yaşayabilir ancak bu yatırımcılar için alım fırsatı şeklinde değerlendirilebilir. Anthony Grisanti de geçtiğimiz günlerde yaptığı bir tahminde BTC’nin 7.000 dolara kadar düşebileceğini ifade etmişti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin’in Gerçek Değeri Ne?

Sonrakini Oku

Bitcoin 9.000 Dolara Yaklaştı, Piyasa Değeri 25 Milyar Dolar Arttı

Bir Cevap Yazın