Bitcoin Durgun Gözükse de, Analistler Daha Sert Düşüş Bekliyor!

Bitcoin‘in (BTC) yaşadığı serbest düşüş özellikle dün ve bugün itibariyle düzelmiş ve durgun bir hal almış gibi gözüküyor. Kripto para piyasasında yaşanan %50 civarındaki sert düşüşten sonra insanların artık emir girmekten korktuğu gözlemleniyor.

Üç Önemli İsimden, Üç Önemli Bitcoin Yorumu

Buna ek olarak birçok kripto para borsasında yaşanan sıkıntılar ve insanların ani manipülasyonlara karşı savunmasız olması, işlem yapmayı iyice riskli bir hale getirdi. Ünlü kripto para analisti Josh Rager’ın iddiasına göre ise artık kurumsal yatırımcıların satacak kripto parası da kalmadı.

Rager, BTC’nin düşüşünün temel olarak kurumsal yatırımcıların yüklü satışlarından kaynaklandığını düşünüyor ve yakında bu paranın Bitcoin’e yeniden akmayacağını iddia etmekte. Ünlü Wall Street analisti Tone Vays da yayınladığı en güncel videosunda BTC’nin daha da düşebileceğini düşündüğünü belirtmişti.

Vays, BTC’nin belirli bir seviyeye düşmesi durumunda her şeyiyle buna yatırım yapacağını belirtse de, bu seviyenin biraz altının kendisi için panik modu anlamına geldiğini de belirtmişti. Bitcoin’in 1.000 dolara düşmesinin her şeyi bozacağını belirten Vays, 2.500 dolar üstünün ise alım fırsatı olduğunu vurguladı.

Ünlü milyarder ve Bitcoin boğası Mike Novogratz ise düşüşün Rager’ın iddia ettiği gibi kurumsal yatırımcı kaynaklı olmadığını düşünüyor. Novogratz’a göre düşüşün asıl sebebi kaldıraçlı satışlar ve short pozisyonlar. Kurumların bile bu kadar hızlı satış yapamayacağını açıklayan Novogratz, insanların panik satışı ile fiyatı bu hale getirdiğini belirtti.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Bitcoin Fiyatının Gidişatı Hakkında Önemli İpucu!

Sonrakini Oku

Kripto Para Analistleri FED’in Faiz Kararını Nasıl Yorumluyor?

Bir Cevap Yazın