Bitcoin Destekçisi Twitter CEO’sunun Tahtı Sallanıyor!

Bitcoin ve kripto paralara verdiği destek konusunda ciddi bir kitle tarafından bilinen Twitter CEO’su Jack Dorsey, yakında bu unvanını kaybedebilir.

Kripto Para Destekçisi Jack Dorsey Gidici Mi?

Dorsey, sadece Twitter’ın değil aynı zamanda değeri aynı sosyal medya firması gibi 5 milyar doların üzerinde olan Square‘in de CEO’luk görevini üstleniyor. Buna ek olarak Afrika tabanlı ciddi planları olan ve en az 6 ayını Afrika içerisinde geçirmek istediğini belirten Dorsey’in bu hareketleri, yatırımcıları endişelendirmiş gibi gözüküyor.

Bloomberg’in aktardığı bir habere göre, Milyarder Paul Singer’ın sahibi olduğu ve Twitter’a yatırım yapan Elliot Management Corp, Dorsey’in Twitter CEO’luğunu bırakması gerektiğini vurguladı. İlgili yatırım fonunun Twitter’ın yönetim kurulunda dört kişiye iş verdiği biliniyor ve bu CEO’nun koltuğunu gerçekten riske sokuyor.

Dorsey hem Twitter hem de Square ile kripto paralara ve Bitcoin’e ciddi bir destek vermesiyle tanınıyor. Square’in Cash App isimli uygulaması Bitcoin tabanlı hizmetleri sayesinde 2019 yılının dördüncü çeyreğinde değerine değer katmayı başarmıştı. Dorsey buna ek olarak Twitter üzerinde ara ara yaptığı açıklamalarda aktif bir BTC yatırımcısı olduğunu da doğruladı.

Buna rağmen Dorsey’in 2015 yılının ortalarından beri devraldığı Twitter’ın hisse senedi değerlerinin %6,2 düşüş yaşadığı görülüyor. Facebook’un değeri ise aynı süreç içerisinde %121 artış göstermiş ve bu durum yatırımcıları rahatsız ediyor. Dorsey önümüzdeki kurul toplantısından sonra Twitter CEO’luğu unvanını bir daha kullanamayabilir.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Roger Ver: Hapishane Beni Bitcoin’e İnandırdı

Sonrakini Oku

Tim Draper: Bitcoin’i Takip Etmesi, Nakit Paradan Daha Kolay!

Bir Cevap Yazın