‘Bitcoin Coronavirüs’ Aramaları Rekor Kırdı!

Coronavirüs dünyanın dört bir yanına son hız yayılmaya devam ederken, bundan korkan veya etkilenen yatırımcıların aramalarının sayısı da arttı ve sıklaştı. Mayıs ayında gerçekleştirilecek olan Bitcoin (BTC) Halving ile ilgili aramaların,Bitcoin Coronavirüs aramalarının gerisinde kalması da bu durumun en büyük kanıtı.

Bitcoin Coronavirüs Aramaları Arttı

Bitcoin Coronavirüs aramaları konusunda lider ülkelerin Avusturya, İsviçre ve İrlanda olduğu görülüyor. İlk üç ülkeden sonra sırada Singapur, Almanya, Avustralya ve Kanada görülüyor. ABD ise söz konusu kelime öbeğini en çok aratan 13. ülke konumunda.

Yazının en alt kısmında görülen Google grafiğinde, kırmızı ile gösterilen Bitcoin Coronavirüs aramalarının bir anda Bitcoin Halving aramalarına adeta toz yutturduğu fark ediliyor. Yine Google verilerine bakıldığında daha önceki Bitcoin Halving olaylarından önce böylesine hızlı büyüyen bir Google grafiği olmadığı ve fiyatın ciddi anlamda fiyata etki edebileceği yorumu da yapılabiliyor.

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum da aynı BTC gibi önemli bir gelişmeye hazırlanıyor.  Ethereum, PoS tabanlı Ethereum 2.0’a geçişini 2020 yılının sonlarında gerçekleştirebilir. Buna rağmen BTC blok ödülü yarılanmasına yönelik ilgi, Google verilerine göre Ethereum 2.0’a yönelik ilginin katbekat üzerinde.

Altcoin arama trafiğine bakıldığında ise bunun toplam piyasa değerine göre sıralandığı görülebiliyor. En büyük kripto para birimlerinin aramaları en üst sıralarda yer alırken, değer azaldıkça arama oranı da azalıyor.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

Hindistan’da Yasak Kalktı, Ancak Endişeler Devam Ediyor

Sonrakini Oku

ABD Hazine Bakanı Açıkladı: Yükseliş Mi Geliyor?

Bir Cevap Yazın