Bitcoin.com Kendi Kripto Para Borsasını Piyasaya Sürüyor!

Bitcoin konusunda bir numaralı internet sitelerinden birisi olan ve ünlü kripto para yatırımcısı Roger Ver ile de ilişkilendirilen Bitcoin.com, Exchange.Bitcoin.com isimli kendi kripto para borsasını piyasaya sürüyor.

Exchange.Bitcoin.com Eylül Ayında Geliyor

Bu aslında Bitcoin.com’un son dönemlerde internet sitesi dışında piyasaya sürdüğü ürünlerden sadece bir tanesi ve görünüşe göre platform bu yolda devam etme konusunda kararlı. Şirket buna ek olarak bir kripto para gazinosu, cüzdan uygulaması ve eşler arası Bitcoin Cash borsası da piyasaya sürmüş ve Bitcoin (BTC) yerine Bitcoin Cash (BCH) pazarlamaya devam etmişti.

Şirket konu hakkında yaptığı açıklamada Bitcoin Cash ağının dünya çapında kitleler tarafından kabul edileceğini düşünmelerine rağmen, serbest piyasayı ve özgür seçimi de yaymanın önemli olduğunu düşündüğünü vurguladı. Eylül ayının başlarında piyasaya çıkması beklenen yeni kripto para borsası Bitcoin, Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) de dahil birçok toplam piyasa değeri açısından üst sıralarda olan kripto para birimini listeleyecek.

Yeni platformun en büyük özelliklerinden birisi ise Simple Ledger Protocol (SLP) tabanlı BCH blockchain ağına bağlı token’leri de listeleyecek olması şeklinde açıklandı. Bitcoin.com’un görevini yeni bırakan CEO’su Roger Ver ise borsa haberi hakkında şunları ifade etti:

”Biz SLP token’leri ile oldukça heyecanlı bir şeyin eşiğindeyiz. Bu, her şeyi tokenleştirebildiğimiz bir dünyanın  başlangıcı ve insanlar bunun sahip olduğu potansiyeli fark ettikçe kendi token’lerini alıp satabilecekleri bir yer talep edecekler.”

Roger Ver yakın zamanda sitedeki CEO’luk görevini de bırakmıştı.

 

Kaynak: Cointurk

Bilal Yağcı

Öncekini Oku

“Bitcoin 2019 Sonuna Kadar 25.000 Dolar Olacak”

Sonrakini Oku

Twitter CEO’su: “Seni Seviyoruz Bitcoin”

Bir Cevap Yazın